Reklama

S dobrým oblečením můžete jezdit po celý rok

Rukavice Siberian - zima na kole

Konec října s sebou letos přináší nezvykle chladné počasí. Na horách první centimetru sněhu a v nížinách České republiky teploty připomínají také spíše začátek zimy. Jak si i přes to užít poslední jízdy na kole? Samozřejmostí je dobré a teplé oblečení. Dnes se zaměříme na zateplené cyklodresy a klasické termoprádlo. Co výrobci nabízí a jak si správně vybrat ten pravý model právě pro vás?

Reklama

Zateplené cyklodresy

Jako střední vrstvu v tomto počasí doporučujeme použít zateplené cyklodresy s dlouhým rukávem, některé modely se vyrábějí i s vnitřním delším vlasem, což zlepšuje jejich termoizolační vlastnosti. Ve velké zimě, nebo pokud se vám nechce investovat do

Craft - zatepleny dres

zatepleného dresu, můžete sáhnout po funkční fleeceové mikině, kterou pak využijete i na další aktivity.

Na tělo klasické termoprádlo
Jako první funkční vrstvu, která přijde rovnou na tělo, použijte klasické termoprádlo. Na rozdíl od bavlny, která se potem nasákne a pak se mokrá lepí na kůži a ochlazuje ji, termoprádlo dokáže díky speciálnímu tvaru vláken odvést pot od pokožky pryč a následně ho přes další funkční vrstvy nechat odpařit do vnějšího prostředí. V termoprádle jste tak i při vysoké fyzické zátěži v suchu, v teple a méně se potíte.

Nepodcenit doplňky!

I když máme na kole dobře ochráněný trup, nemusí to ještě stačit. Je třeba dobře zateplit také ruce a zejména hlavu, kterou organismus opouští až 40 % tělesného tepla.

Na ruce jsou ideální dlouhoprsté cyklistické rukavice, mnoho modelů nabízí i větší či menší míru zateplení.

Rukavice zateplené Craft Siberian 990,- Kč

A výrobci se činí a nabízejí i další vychytávky. Nové rukavice od Craftu mají například na posledním článku ukazováčku speciální materiál, který vám umožní ovládat váš telefon prstem i v rukavici. Na hlavu potom pod helmu doporučujeme buď multifunkční šátek (pro zimní období se dělají i s hřejivým fleecem) nebo speciální windstopperovou čepičku pod helmu.

Nakupovat prádlo i doplňky jako jsou čepice lze i přes internet. Z našich zkušeností se nákupy on-line vyplatí, protože výrobci i prodejci zde nabízejí ceny výhodnější, než jsou v kamenných obchodech. Pozor si však dejte u rukavic. Ty je lepší koupit v klasickém obchodě až po vyzkoušení. Číslování se liší u každého výrobce a je také důležité, aby vám byly pohodlné, netlačily vás například švy, rukavice vám umožnily dobrý pohyb prstů a tím snadné ovládání kola.

A pak už nezbývá, než vyrazit na kolo a užít si krásných barev podzimu, nebo kouzla zimní krajiny! S dobrým oblečením můžete na kole jezdit po celý rok.

Bunda Craft AB Light Rain 1790,-Kc

Autor: redakce (kat)