Kadetky závodí na Olympijském Evropském festivalu

Mladičké cyklistky závodily na Olympijském evropském festivalu…

Olympijský evropský festival kadetů a kadetek hostí gruzínské město Tbilisi. V české výpravě je i skupinka mladičkých cyklistek, které doprovází koordinátorka ženské reprezentace, Jaroslava Mixová. Dívky jsou ročníky 1999 a 2000 a absolvovaly časovku i hromadný závod jednotlivkyň. V časovce na 9,6 km si nejlépe vedla  Markéta Hájková, 9. místem udělala radost sobě i trenérce, na 32. pozici skončila Petra Ševčíková a o tři místa za ní  Barbora Džerengová. Dnes byl na programu hromadný závod na 47 km, ve skupině s vítězkou dojely Markéta Hájková (13) i Barbora Džengerová (30.), Petra Ševčíková dokončila na 57.místě. Vítězka jela průměrnou rychlostí přes 36km/hod. Na medailových stupních dokončily mladé závodnice z vyspělých cyklistických zemí – Itálie, Dánska, Francie. Pro naše závodnice určitě výborná a motivující zkušenost.

Zleva: Petra Ševčíková, Barbora Džerengová a Markéta Hájková

Autor: Kája Polívková