Vánoční tip pro nejmenší? Enduro Kids – Ransom. Scott rozšířil nabídku o dětský bike s velkými zdvihy

Nový kousek do široké Scott Future Pro rodiny…

Značka Scott dlouhodobě pracuje na tom, aby svými produkty oslovila i mladou generaci, motivovala k cyklistice, podchytila dětskou vášeň pro kolo a tu udržela až do dospělosti. Proto vznikla řada Future Pro, v které každým rokem přibude model pro juniorskou kategorii, po vzoru dospělých kol.

Takže řada nabízí malé celopérko Spark 600, ale třeba také dětský Gravel 24, pro letošní rok vsadili u Scottu na hodně zajímavý kousek: enduro bike Ransom.

Ten je mezi dospěláckými modely čistokrevným endurem, vždyť disponuje zdvihy 170 mm. Juniorský Ransom je samozřejmě v přiměřeném poměru a má „jen“ 140 vepředu a 130 mm vzadu, nicméně podobných kol této kategorie od jiných značek asi mnoho nenajdete.

Dětský (či juniorský, výrobce udává výšku jezdce od 140 cm) Ransom by tak mohl potěšit potomky těch, co propadly kouzlu enduro ježdění a své ratolesti chtějí brát na společné výlety do bikeparků. O tom, že učení nápodobou nese ovoce není pochyb, stejně tak, že děti mají touhu zkoušet vše, co vidí u dospěláků, navíc jim většinou nechybí odvaha.

A jak je takový malý Ransom vystrojen?  Rozhodně se nejedná jen o zmenšeninu dospělého biku. Důležitým aspektem je vyladěné odpružení, které se přizpůsobí nižší váze jezdce i „měkčímu“ jízdnímu stylu. O to se postará vzduchová vidlice X – Fusion, logo stejného výrobce nese i zadní tlumič.

Bike Ransom je postaven na hliníkovém rámu a Scott připravil takovou platformu, kterou lze osadit nejprve 24“ koly, a až dítko vyroste, lze přejít na kola o rozměru 26“. Přenastavení geometrie, která je přeci jen víc trailová je zajištěno speciálním Flip Chipem. Ten se snadno přenastaví pouhým vyjmutím a otočením. Pro zajímavost hlavový úhel tak můžete mít buď 65° nebo 65,7°.

Vedle pohonu 1×11 od Shimana jsou ve výbavě převážně komponenty spřízněné značky Syncros.

Nechybí ani teleskopická sedlovka, Syncros Ducan Dropper má zdvih 80 mm, umožňuje dětem dostat sedadlo dolů při sjezdu a snadno ji pro šlapání vysunout zpět.

Scott svého dětského Ransomu promuje jako bike, který má přinést radost, zvýšit sebevědomí, díky tomu, že je to kolo stabilní a také snadno ovladatelné.

Cena za Ransom 400 nebo 600 je 46 690 Kč, kompletní info najdete na stránkách výrobce www.scott-sports.com.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková