Team LOUNY – holky, co dělají cyklistiku s láskou

Doba, kdy se v českém ženském pelotonu odehrávaly taktické boje čtyřech, pěti týmů, je minulostí. Ale přesto každý kdo ženskou cyklistiku sleduje věří, že má šanci jít nahoru. Na téma jak to posunout, oživit, se diskutuje hodně. Hodnotit či rozebírat nebudeme. Raději vám představíme jednu prima skupinu, která možná to oživení přinese.

Jejich týmové dresy budou v nepřehlédnutelných červeno-modro – bílých dresech , v tradičním lounském designu.  A jejich cílem bude oblékat také červeno modro bílé,  ale ty reprezentační dresy – a co nejčastěji.  Abychom byly konkrétnější – dnes vám chceme představit ženský TEAM LOUNY. Ale trochu jinak.
Pokud se alespoň trochu zajímáte o sportovní dění, jméno Anežka Drahotová, Vám není neznámé. A to, že naskočí okamžitě spojení s atletikou, je logické – tato mladá dáma už v ní nasbírala hodně úspěchů.  Teď je součástí nově založené formace (přesněji od podzimu r. 2014) a všichni věří, že ona a s ní i další budou dělat radost také cyklistickým fanouškům.

Anežka Drahotová má na svém kontě medaile už z loňského MČR

Nebylo by spravedlivé psát jen o jedné hvězdě, z nově vzniklého souhvězdí. Tým tvoří pět vysmátých, mladých holek, některé z nich už vědí co je vrcholová dřina, cestování po světových závodech,  jiné jsou na prahu toho všeho, s obrovskou motivací a chutí. A to není málo !

 

Malá seznamka

Mezi sportovní obojživelnice (dosud kombinující  chůzi a kolo) patří Anežka a její dvojče Eliška Drahotovy. Další dvě holky v týmu jsou „čistokrevné“ cyklistky: Tereza Majerová, šikovná dráhařka a Anička Bodláková, která kombinuje silnici i horská kola. A pětici doplňuje benjamínek skupiny: Terezka Korvasová , která se bude snažit přenést svou výbornou fyzickou připravenost z atletiky na kolo.

Zeptaly jsme se na jejich plány, přání a také na to, kterým jídlem by jste jim udělaly radost…

TÝM – holky budou silnici jezdit na kolech zn, KONA, vozit cyklistické tretry Sidi, z dalších cyklo doplňků jsou to  helmy Casco, brýle Oklaey.

S jakými pocity jdete do letošní sezóny, jako členky nového týmu?
Eliška
: Moc se na závodění těším. Samozřejmě bych chtěla uspět na domácím mistrovství i etapáku, i když s tak kvalitně obsazeným nemám zkušenosti (Gracia Orlová, kat. 2.2. pozn. red.)
Anežka: souhlas. Věřím i v nominaci na MS.

Tereza M.: já se moc těším na další dráhové závody. Samozřejmě že vím, že jsem v novém týmu, který mě podporuje, tak se budu maximálně snažit to ve výsledkách vrátit.

TRÉNINK – každá holka je jiná, i proto má svůj individuelní plán od svého trenéra

Jak proběhla příprava? Měly jste možnost tréninku v teple?
Anežka a Eliška:
Přípravu na novou sezónu jsme zahájili poměrně brzy, na kolech jsme potrénovali dohromady pět týdnů na Kanárech. Bylo to moc fajn…

Terezka K:já byla na soustředění v teple poprvé a udělala díky tomu velký kus práce

Tereza Majerová to na dráze umí

A co druhá Tereza ? Já jsem najezdila od ledna přes 1700 km, většinou na dráze, hodně pod dohledem pana Vršeckého, vzhledem k mým závodním plánům jsem ani soustředění neplánovala.

JÍDLO –  řeší každý sportovec. A někdy i hřeší…

Než začne ostré závodní nasazení, je prostor pro občasný hřích v jídle. Máte něco takového ?

Eliška: já mám výhodu, že mi chutná italská kuchyně..ryby, zelenina. A ze sladkého : Cheescake a palačinky!

Terezka K.: Nejoblíbenější jídlo ? Čokoláda a ořechy..mandle, kešu.

Anička : Z hříšných :-)? Kuřecí křidýlka na medu.

uSměvavá Anička Bodláková
Aničku Bodlákovou v zimně trochu trápilo zdraví, ale úsměv si drží stále

HUDBA – často funguje jako uklidňující nebo motivační záležitost

Jakou posloucháte muziku ?

Tereza M:  Mám ráda trochu starší věci.., jako treba Nirvanu, Green day, The Beatles … Ale uplne nejraději mam Daniela Landu, jeho texty jsou pro mě skutečnou relaxací J
Eliška : Hudbu poslouchám ráda, ale nemám úplně vyhraněný styl….favoritem jsou asi rockové kapely.

VOLNÝ DEN – vzácná chvíle v životě sportovce, čas pro regeneraci, ale i dohánění restů


Jaký program míváte  ve volný den ?
Anežka
: doháním školu,učím se na zkoušky J.

Eliška: když je náhodou volno, ráda strávím víc času v kuchyni a něco dobrého si uvařím

Tereza M : Když mám volný den, tak většinou doháním na co nebyl čas, takže to ve finále moc točinkový den není 🙂

 Muži v pozadí

Za vznikem tohoto mladého týmu stojí manager, Jaromír Friede, který v loňském roce zastával pozici koordinátora ženské reprezentace. Kromě svých letitých zkušeností spolupracuje i s dalšími trenéry, specialistou na dráhu, Pavlem Vršeckým, atletickým trenérem Ivo Pitákem, masérem,atd.
Plány možná smělé, ale tenhle mladý tým, skutečně talentovaných holek působí odhodlaně. Tak držíme palce !

Autor: KajaP

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková