Jde zůstat na kole stále sexy ?

Sednout na kolo neznamená automaticky se vzdát všech svých půvabů. Naopak. Nabízíme několik tipů, jak zůstat sexy a zároveň nebýt za úplnou „fifinku“.

Napřed si pojďme odmyslet dva extrémy. Vášnivou cyklistku, které nevadí prolétnout blátem a vůbec neřeší, jak při jízdě vypadá. A tak trochu pin-up girl, která připomíná dívky z předválečných plakátů, na kolo si klidně vezme vysoké kramflíčky a vlaje za ní sukně se spodničkou. Oba „druhy“ existují a určitě si své obdivovatele mezi muži najdou. Každopádně tentokrát přinášíme tipy pro  dámy na kole, které rády sportují, ale zároveň chtějí, aby jim to na kole slušelo.

1.      Dámské oblečení

Věnovaly jsme se mu už několikrát a zase budeme. Stovky firem totiž už vzaly ženskou cyklistiku na vědomí a nabízí  ucelené dámské kolekce. Cyklistické  oblečení pro ženy je přizpůsobené anatomii ženského těla. Dresy mají úplně jiný střih než pánské, víc lichotí postavě. A těch barev a vzorů – vybere si každá ! Cyklistické kalhoty jsou v sedu jinak řešené a kolekce jsou navržené tak, aby podtrhly půvaby (nechybí v nich zajímavé barvy – růžová, bílá, fialová, červená, bleděmodrá, žlutá – ale i neotřelé motivy od květin až po filigrány nebo atraktivní puntíky, které jsou hitem aktuální sezóny).

Dámský set německé značky MALOJA, je k dostání i na našem trhu

O vhodném výběru střihu a typu cyklistických kalhot už jsme psali v našem článku  7 praktických rad jak vybrat…..

Tedy:  zahoďte obavy, které má spousta žen, že v nich máte velký zadek . Není to pravda, použité materiály mají podobné kompresní vlastnosti, jako ty, ze kterých se vyrábí stahovací prádlo. Postavu vám naopak vylepší. Jestliže se cítíte nejistá, vsaďte na černou barvu, která opticky zužuje a ještě se samozřejmě nejméně špiní.

Kapitolou samotnou pro sebe jsou cyklistické sukně, které se objevily na trhu v posledních letech v nabídce prakticky všech předních výrobců. Zakryjí ještě o něco více z křivek, s nimž eventuálně nejste spokojená, jsou maximálně komfortní a nebrání pohybu.

2.       Tretry místo střevíčků

Totéž, co bylo napsáno o oblečení, platí také pro cyklistickou obuv. Nenutí-li vás například nějaký ortopedický problém k použití pánských modelů, vyhněte se jim. Volte nápadné modely, kterými si na jaře uděláte radost a ještě vám pomohou být na trati lépe vidět – růžové, svítivě žluté, červené – atraktivitu (ale bohužel obvykle i cenu, to musíme dodat) zvyšuje lakování.

Náš  tip : oblečte si kotníkové ponožky. Jednak se rovnoměrněji opálíte a opticky vypadají nohy (pečlivě oholené nebo depilované) delší a štíhlejší.

Dámské tretry GIRO WHYND – pro městskou i rekreační cyklistiku

3.       Líčení není zakázáno

„Vezměte ale rozum do hrsti,“ nabádá kosmetička Lenka Zajícová a radí zapomenout na rtěnky, výrazné oční stíny, linky i běžné typy řasenek. „Jediné líčení, které bych považovala za reálně je takzvané nude – nebo-li „nahé“ líčení, kdy zásah na první pohled ani není rozeznatelný, ale výsledný dojem je přitažlivý.“

Potřebné oční stíny seženete v nabídce téměř všech předních výrobců kosmetiky, vodítkem je právě slovíčko „nude“. Ale ani s nimi to nepřehánějte.

Základem ošetření pleti je denní pleťový krém s UV filtrem, který vás ochrání před škodlivými účinky slunečního záření). Pokud máte problematickou pleť a přece jen chcete zakrýt například flíčky nebo pupínky, vyberte si dobrý a vzdušný make-up. Na těžké pudry, které by vám ucpaly póry, hrudkovaly se apod. rovnou zapomeňte. Stejně tak růž na tvář: věřte že mnohem víc sluší přírodně červené tváře, které získáte během vyjížďky velmi snadno.

Rtěnky nechte na jinou příležitost, ošetřete rty balzámem (některé jsou mírně zabarvené) s UV filtrem.

4.       Vlasy koruna krásy

Dlouhé vlasy, zapletené do copu, který  vykukuje  z pod helmy sluší a je skutečně ženským symbolem.   „Cyklistky by neměly mít vlasy rozpuštěné,“ míní kadeřnice Romana Čubanová. Nejen, že vypadají brzo neupraveně. „Vítr je totiž nesmírně vysušuje a zacuchává. Lámou se a vysilují. Protože se pod helmou potíme, což i oslabuje vlasové kořínky, je třeba myslet na následnou péči. “ Vlasům věnujte šetrnou péči, po tůře na celý den si zaslouží výživný zábal“, radí nám kadeřnice.

Na kolo si vlasy svazujte do ohonu, moderních culíčků nebo copů, které letos budou  vládnou létu a patří k nejžhavějším trendům. Inspirující fotoseriál pro vás v redakci připravujeme.

5.       Zůstaňte žena

Možná ujedete víc, než leckterý muž. Možná si poradíte hladce s defektem… Ale nezapomínejte dovolit chlapům vedle vás  zůstat gentlemany. Neodmítejte zbytečně nabízenou pomoc, nepřeceňujte síly a už vůbec se nebojte přiznat, když na něco nestačíte.

Autor: JanaD

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková