Camelbak LUXE NV – parťák na cestu

Redakční test dámského batohu Camelbak Luxe NV. Vyzkoušeli jsme v akci, zvládne víc, než si myslíte…

Více jak čtvrt století začala americká firma Camelbak výrobou vodních vaků, sportovních lahví, a batohů a její produkty patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co současný trh nabízí. V letošní bohaté kolekci nabízí i dámskou řadu batohů a my jsme si  k testování vypůjčily  Camelbak Luxe NV. Tento batoh  patří mezi ty, co můžete vzít na celodenní ježdění a pohodlně tam naskládáte vše potřebné. Jeho vodního rezervoár pojme 3 litry, objem úložného prostoru je 8l.

IMG_9252

Co ohlídat při výběru cyklobatohu ?

Než vám blíže představíme testovaný Camelbak Luxe NV, malé shrnutí toho, co byste si měly ohlídat při výběru batohu.
-polstrování a konstrukce popruhů
-odvětrání zad
-nastavitelnost délky popruhů
-vnitřní organizér
-materiál batohu
-integrovaná pláštěnka
-regulace objemu

Náš test
Na kole leccos pamatuji, patřím k těm, co mají rádi volnost, ale taky je pro mě nezbytné mít dostatek tekutin,  camelbak jsem vozila už v době, kdy to byl jen prostý vak na vodu. Hmotnost prázdného batohu  Camelbak Luxe NV je necelých 1000g , možná na první pohled trochu moc, ale perfektní propracování a objem, co vše pojme a především pocit, který z naplněného batohu na zádech máte (vlasně nemáteJ), zcela koresponduje s tímto parametrem. A my jsme ho prověřily vskutku řádně. V klidu i v terénu.

Nezbytné  „tech info“
-vodní rezervoár je na 3 l tekutiny
-úložný prostor batohu je 8 l
-systém helmet hook umožní připnutí vaší helmy zvenčí na batoh
-magnetic tube trap – pro snazší uchycení hadice rezervoáru
-qiuck link systém připojení hadice k vaku
-integrovaná pláštěnka ve spodní kapse batohu
-přesky k úpravě objemu batohu
– oděru odolný materiál

IMG_9262
Magnetic TUBE TRAP system – pro snazší uchycení hadice rezervoáru

Camelbak Luxe NV má anatomicky tvarované popruhy, na ramenou sedí a zároveň díky provzdušněnému polstrování netlačí. Reflexní prvky pro případ návratu za šera jsou samozřejmostí. Na bederních popruzích nechybí kapsy, k uložení věcí, které chcete mít po ruce.

IMG_9285
Ať si vezmete s sebou cokoliv, co patří do Vaší cyklovýbavy, na vše tu najdete šikovnou kapsu. Ať už jde o boční kapsy na bederním popruhu nebo v přední části batohu. Jedna samostatná je integrovaná shora v hlavní části batohu /viz obr výše/.

IMG_9268

Celodenní ježdění prověří nejen aktuální kondici, funkčnost oblečení, ale i doplňky. Palce nahoru patří skvěle tvarovaným popruhům, které jsou vzdušné, zároveň měkké a hlavně nezpůsobily žádné otlaky.

IMG_9265

Pokud se výrobce chlubí, že má u svého produktu odvětrání zad, vždy si systém prozkoumejte. Nejde jen o konstrukci, ale i materiál, z kterého je vše vyrobeno. Pokud je zvolen měkký materiál, který se při naplnění batohu „promáčkne“, veškerý efekt je pryč. Camelbak LUXE NV má systém tento opěrný zádový systém dokonale propracovaný, tři pevné, ale zároveň anatomicky se přizpůsobující příčné opěrky, jedna na bedrech, z provzdušněného materiálu nás opakovaně přesvědčily , že jde o funkční systém.

IMG_9269
Na vašem výletu vás nezaskočí ani hlad, žízeň, ani deštík….Camelbak LUXE NV toho pojme skutečně dost…

Batoh Camelbak LUXE NV je určen pro celodenní ježdění. Ale poslouží i pokud si plánujete užít cyklo víkend. A nemusíte být přitom skromně vybaveni – vyzkoušely jsme, že batoh pobere kromě vody, tyček a gelů, také návleky, pláštěnku do deště a vlněné prádlo na přespání. Stačí tedy zajistit nocleh na chatě (se snídaní 🙂 a můžete vyrazit za zážitky !
Tip pro divoženky: vejde se i tenký spacák, pokud hledáte souznění s přírodou, je možná i tato varianta…

IMG_9294

Když přijde déšť, stačí si vzít pláštěnku, nepromokavé kalhoty a ….ochránit zbytek věcí v batohu integrovanou pláštěnkou. Samozřejmě nechybí důležité reflexy.

Trocha historie…. 🙂

Tip, kde koupit…

Autor: Kája P.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková