Karla Štěpánová je novou mistryní republiky v cross country

Mistrovský dres pro nejlepší bikerku v olympijské disciplíně cross country už má novou majitelku. Rozdány jsou i další medaile… .

Za obrovského vedra si na fyzicky velmi náročné trati dojela pro svůj první titul třiadvacetiletá závodnice týmu KONA Cycling Point, Karla Štěpánová.  Skvělý výkon předvedla Tereza Huříková  (Superior MTB), která pro skončila na stříbrné pozici. Poslední ze tří medailí, tedy bronz získala Jitka Škarnitzlová (LIV Cycling).

Radost v cíli a zisk svého prvního titulu si Karla užívala

 

Jízda Karly za titulem byla zcela suverénní, už v prvním kole si vybudovala minutový náskok, který postupně lehce navyšovala. Na trati, která nepatřila mezi extrémně technicky náročné, ale byla plná prudkých výjezdů a zatáček, neudělala žádnou chybu a tak za celou dobu nepocítila tlak soupeřek. Naopak, dvě minuty za jejími zády to pořádně vřelo. Tereza neměla dobrý start a v prvním průjezdu z pěti okruhů se pohybovala kolem 8. místa (včetně dvou dívek v kategorií U23). V její jízda však byla obrovská energie a chuť po úspěchu. Postupně se posouvala vpřed a k překvapení přítomných diváků na začátku čtvrtého okruhu se objevila na druhé pozici absolutně. V těsném závěsu byly dvě závodnice kategorie U 23, ale přestože se jejich výsledek hodnotí zvlášť, šlo tu o prestižní boj. Z toho Tereza vyšla vítězně, resp. ziskem stříbrné medaile. Závod jí stál veškeré síly, rozhovor pro novináře dávala  v sedě, opřená a cílové zábrany, viditelně vyčerpaná.

Předstartovní soustředění Terezy Huříkové

 

Svou první medaili v elitní kategorii pak získala Jitka Škarnitzlová,ale možná v koutku duše myslela trochu výš. Jitka zaváhala na startu, měla lehčí pád a celé první kolo si ztrátu dojížděla. Sice se na chvíli probojovala na druhu, resp. třetí pozici, ale stálo jí to tolik sil, že se v polovině závodu propadla jak za zrychlující Terezu, tak i za dvě závodnice kategorie U 23.

Jitka chtěla medaili a to se jí povedlo…

Překvapení se konalo v kategorii U 23. Letos suverénní Barbora Průdková, která byla jednoznačně největší favoritkou a dokonce se očekávalo, že hodně potrápí i nejlepší elitní ženy, se musela sklonit před výkonem drobné bikerky ze stáje Merida Remerx Kolín, Venduly Kuntové. „Vendy“ tak získala již třetí titul za sebou.

Zítra se těšte na pár fotek a dojmy našich medailistek.

Velké překvapení v kategorii U 23 – Vendula Kuntová

Výsledky:
Ženy Elite:
1. Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) 1:29:24 hod.
2. Tereza Huříková (Superior MTB) +2:23
3. Jitka Škarnitzlová (LIV Cycling) +4:25

U23
1. Vendula Kuntová (Remerx Merida Kolín)   1:32:35
2.Barbora Průdková (Nutrend Specialized)     + 1:37
3. Elena Vaníčková (Remerx Merida Kolín)    +12:58

Autor: Kája P.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková