TREK 2016 – novinky i pro holky

Minulý týden v jihomoravském Mikulově představila značka TREK nové modely pro nadcházející sezónu. Přinášíme první dávku informací a fotografií s přehledem zajímavostí, na které se můžete těšit.

Letošní předváděčka novinek americké značky TREK odhalila lahůdky jak ze silniční, tak i z bikové scény. Pojďte shlédnout několik z nich….

MADONE – jen ji vidět nestačí 
Začínám záměrně silniční novinkou, i když nás žen-cyklistek zatím brázdí  víc lesy, než silnice.  Ale toto je asi nejsledovanější záležitost a mnoho zahraničních cyklistických médií vývoj a technické provedení řady Madone označilo jako revoluční. A moje srdce zaplesalo, když jsem v showroomu spatřila i dámský top model řady 9.6 ,/ což je druhá nejvyšší kvalita uhlíkového vlákna, s top osazením Shimano Dura Ace/. Hlavní přednosti kola jsou skvělá aerodynamika, tuhost v záběru a zároveň pohodlí.

 

První jmenované zajišťuje skutečně na první pohled důmyslné zpracování brzd, vedení bovdenů vnitřkem rámu, plochý tvar řidítek. Pohodlí zajišťuje systém Isospeed, v zadní stavbě, který se dříve používal u kol Domane, resp. u dámských modelů SILQUE. Ještě jeden parametr musím zmínit a to je pocit. Pocit z jízdy na tomto kole, který nám byl umožněn zažít při testovací vyjížďce. Ty technické a marketingové údaje na papíře nelhaly…tohle kolo fakt jede a čím rychleji tím lépe. Na tom jsme se shodli všichni jednohlasně.

SILQUE – barevné variace
Opět nabídka pro závodně či sportovně založené jezdkyně, až po začínající silničářky. Vybírejte: karbon OCLV 400 nebo 600, elektronická přehazovačka…5 modelů a spousta barev 😉

PROCALIBER SL – hardtail, se zadním „odpružením“
Nejedná se o ryze dámský model, ale vzhledem k tomu, že na této novince jezdí sympatická, drobná Kanaďanka Emily Betty a kola jsou nabízena  v provedení už od vel.15,5 , tedy budou vyhovovat i vzrůstem malým ženám, určitě mezi představované novinky patří. Jde o špičkový karbonový model, který reaguje na současné nároky profesionálních závodníků i sportovních jezdců, jenž chtějí mít kolo ovladatelné, lehké, a alespoň trochu pohodlné. Inženýři v TREKU zapracovali již před pár lety na vývoji pružícího prvku Iso Speed, který je v zadní stavbě (psaly jsem o něm v článku o silničních kolech 2015), pro letošní rok jej využili i pro tento model horského kola. V kombinaci s vytvarovanou sedlovkou, která také pruží, skutečně vnímáte absorpci drobných nerovností.  A barva, byť jde o unisex modely, je slušivě holčičí, co říkáte ?

Trek16_Procaliberdet1_cl

TOP FUEL – jedna páčka a dvojí pohodlí
Tento model nahrazuje loňské celoodpružené Superflye. A pokud Vám je název Top Fuel povědomý, tak máte dobrou paměť. Celoodpružená kola TREK pod tímto označením již v minulosti dělal, ale v modelech pro r. 2016 jsou výrazně přepracované. Úplně nová je geometrie uzpůsobená pro větší průměry kol a současné závodní XC tratě a také například lockout vidlice i zadního tlumení v jedné páčce, na řidítkách.

 

Pokud patříte mezi technicky založené a zvídavě, detailnější popis této změny najdete v článku na mtbs.cz. Top Fuel je v nejmenší velikosti s 27,5 ´´ koly, na rámu vel. 17,5  již budete mít 29´´ kola.

Remedy a Fuel EX – směr traily
Kola s věštím zdvihem vidlice i zadního tlumení, s kterými je radost vyrazit na trailové ježdění. U prvně jmenovaného je v nabídce jak karbonový model, v srovnatelném osazení, jako je v mužské kolekci, tak i levnější varianta rámu z hliníkových slitin. Všechny kola Remedy jsou dostupná v obou parametrech průměru kol  a jako novinka je, že na všech modelech je standardně teleskopická sedlovka- to vše zaručuje hravost, dobrou ovladatelnost a díky zmiňované sedlovce i jistotu ve sjezdech. Modely Fuel EX mají o trochu menší zdivh, tedy 130 mm, velikost kol můžete vybírat jak v 27,5 tak i 29 ´´.

E bike a Farley
Někdo miluje, jiný nechce ani slyšet. Každopádně značka TREK reaguje na loňský úspěch v prodeji fatbiků (Farley) a letos nabízí i specielní dámský model.  E bike v nabídce také nemůže chybět – a jaký důvod si najdete k vyzkoušení (či zakoupení), záleží jen na Vás.

 

Příště se těšte na TREK novinky z cyklo hadříků, bot a doplňků.

Autor: Kája Polívková

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková