Dvojí radost Nikoly Noskové

Naše v současnosti asi nejlepší silničářka, Nikola Nosková, úročí svůj talent a dělá sobě i fanouškům hodně radosti. Dvě události z posledních týdnů mluví za vše….

Nikola Nosková, teprve osmnáctiletá závodnice, která na sebe výrazně upozornila již při loňském MS na silnici, kde skončila v juniorské kategorii na 4. místě, jede na vlně úspěchů i dál a svými výsledky dělá radost všem, kdo ženskou cyklistiku sledují a podporují.  O tom, že dřina nese ovoce, svědčí i dvě následující zprávy…

Nikola Nosková zaválela v etapovém závodě Trophée d’Or Féminin
Poslední srpnový týden se Nikola Nosková společně s Czech mix týmem, zúčastnila čtyřdenního etapového závodu Tropheé dÓr Feminin (U!CI 2.2)  a potvrdila zde pozici české jedničky i svou vzrůstající formu, kterou ladí směrem k MS. Hned v úvodním prologu na 7,2 km se vešla do první desítky (7.) a oblékla si dres pro nejlepší závodnici pod 23 let. Ten si držela až do předposlední etapy, stejně tak i pozici v TOP desítce celkového pořadí. Nakonec jí patřila celkově 12. příčka a v soutěži závodnic do 23 let obsadila druhé místo a co je velmi pozitivní, ztráta na vítěznou  Australanku  Rachel Nyelan, byla pouze dvě minuty.

V Czech mix týmu společně s Nikolou startovaly i další závodnice: vicemistryně republiky Zuzana Neckářová (71.), Loubková (80.), Vaníčková (97). Voráčová (99).

 

Nosková v profi týmu  AA-Drink/Kalas team
Nikola Nosková  podepsala smlouvu na cyklokrosovou sezónu s belgickým týmem AA – Drink/Kalas team.  Od 1.10. se tato mladá závodnice stává členkou týmu, který je  farmou profesionálnho  týmu KALAS NNOF cycling .Formace pod vedením Geerta Wellense ( bratr Barta Wellense, exmistra světa v cyklokrosu ) je zaměřena na kategorii ženy U22.  Tým poskytuje ideální podmínky pro růst mladých závodnic, proto tato volba. Nikola tak bude mít kompletní zajištění a bude mít možnost využít skutečně profesionálních podmínek pro rozvoj jejího talentu. Letní sezónu 2016 absolvuje opět s týmem KC KOOPERATIVA SG Jablonec n.N.

20150828_144145

Velkou zásluhu na tomto angažmá Nikoly Noskové, má její současná týmová kolegyně, dlouholetá reprezentantka v cyklokrosu, Pavla Havlíková. která pomáhá Milanu Hollósi s tréninkem mládeže v KC Kooperativa. ” K vyřizování této záležitosti jsem se dostala tak trochu náhodou.Využila jsem kontaktů, které v Belgii mám. Původně jsme chtěli s nějakým zahraničním angažmá Nikoly ještě rok počkat. Ale zavolal mi šéf týmu, a nabízel pro mě místo v týmu AA Drik. Já v té době už měla podepsanou smlouvu s novým týmem, tak mě napadla myšlenka s Nikolou. Proč neudělat ten další krůček trochu dříve.

Trenér Milan Hollósi byl taky pro, tak jsme si plácli. Mně v minulosti pomohla spousta lidí, tak zase ráda pomůžu někomu já. …Tak se ze mě stal na chvíli manager 🙂 “ okomentovala celou záležitost Havlíková.

Autor: Kája P.

 

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková