Kellys Bikeranch tým s novými cíli i silnou dívčí sestavou

Kellys Bikeranch tým představil své posily i plány pro příští rok : seriál závodů ve Višňovce, juniorský tým i zapojení v terénním triatlonu….

Před dvěma dny  se uskutečnila v luxusních prostorách andel´s Hotel Prague prezentace Kellys Bikeranch týmu, za účasti hlavních partnerů i přátel týmu, v čele s jeho majitelem, Michalem Doušou. Hned na úvod přítomné hosty uvítal sám Michal a krátce zhodnotil uplynulý rok a nastínil cíle pro sezónu nadcházející.

Michal Douša přebírá darovací šek, částka půjde na rozvoj juniorského týmu

 

Celý večer se nesl v přátelské a pohodové atmosféře, moderátorské role se ujala jedna z členek dámské divize Kellys Bikeranch, Katka Mertenová, která všechny zúčastněné provedla zábavně pojatým programem, kdy nechyběly ani testy zručnosti přítomných závodníků nebo poznávání modelů kol po hmatu. Nenásilně tak byly předvedeny kousky z nabídky zn. Kellys pro rok 2016 .

Spolupráci s týmem si pochvaloval i jednatel a ředitel společnosti KELLYS, Tomáš Stratil. 

 

Kellys Bikeranch tým čítá mnoho závodníků, od elity počínaje, až po hobby jezdce, kteří jezdí závody skutečně pro radost. Novinkou pro letošní rok je i činnost Junior Bikeranch týmu, který spontánně vznikl v souvislosti s pořádaným seriálem závodů, jenž organizuje Michal Douša v revitalizovaném parku  Višnovka. „ Účast dětí v závodech Bikeranch cup nás velmi mile překvapila, v každém díle se na start postavilo kolem 80 mrňat, na finále jich bylo 150. Začali jsme pořádat i srazy uprostřed týdne, kde dospělci z týmu pomáhali ve výuce techniky. Ustálila se nám skupina dětí, které mají o kolo velký zájem a udělali viditelný pokrok po fyzické i technické stránce“, popisuje Michal zrod juniorské základny Kellys Bikeranch.

 

unnamed
Malé naděje cyklistiky před diváky předvedli, že to na kolech umí

O pravidelný trénink dětí se v současné době stará sehraná dvojice Veronika Dörrová a Petr Bican, oba také aktivní závodníci.

Jsme parta správná…. dámská divize Kellys Bikeranch
Nejde jen o výsledky, to není tím nejdůležitějším cílem uskupení lidí kolem Michala Douši. Minimálně to platí pro dámskou sekci týmu. Každá z holek má svou práci, po které teprve vyrazí na trénink. S tím těžko porazíte profesionály. Přesto uvidíte „růžové hemžení“ členek Kellys Bikeranch týmu  na spoustě závodů. A když pak uslyšíte vyprávění o společných akcích, soustředěních a vzájemném předávání zkušeností , snadno pochopíte, proč je fajn  být toho všeho součástí. Prostě na první pohled báječně fungující parta.

IMG_8595

Zeptala jsem se tří dam, z početné skupiny, jaký byl jejich uplynulý závodní rok, jaké mají plány pro ten další a také, co jim příslušnost v Kellys Bikeranch přináší….

Katka Mertenová , věk 27 let, pracuje v australské agentuře Information Planet.

Do týmu jsem se dostala díky svému přítelovi. Doprovázela jsem ho na závody, vždycky čekala v cíli, ale moc mě to nebavilo – dříve jsem sama závodila, sice v triatlonu, ale to je atmosférou podobné. Tak jsem si pořídila kolo, začala jezdit. A po roce jsem vyzkoušela pár závodů, tam kde jedeme spolu, vyberu si kratší trať. Takhle jsem jela letos například Sella Rondu v Itálii, jeden závod v Alpách.

A příští rok bych dala nějakou Xterru  (terénní triatlon-pozn.red) a získat v některém závodě „bednu“.
Parta jsme fakt dobrá, často se domluvíme a vyrážíme aspoň na víkendy, naposledy to bylo na běžky… Taky se chystá skupina na Mallorku a na Kanáry, vždycky tam je někdo z eliťáků, který poradí, co a jak trénovat, vede nám rozvičky, strečink,  je to hodně motivační právě i pro normální lidi…když vidí profesionální přístup.

 

Lucka Hamanová /roz. Vlášková, věk 29,  pracuje u Státní policie Vrchlabí


Já jsem v týmu už osmý rok, tenkrát jsem na doporučení kamaráda získala kontakt na Lubora Tesaře (bývalý excelentní cyklista, od r. 2007 manager Kellys Bikeranch), jako lyžařka jsem si pořídila kolo a chtěla vědět i něco k tréninku. Studium na vysoké škole nešlo s lyžováním skloubit, proto jsem hledala nějakou alternativu. Fyzičku jsem měla, potřebovala jsem jen trochu poradit. Tým máme fakt super, velký podíl na tom má právě Michal (Douša), když k nám chce někdo přestoupit, tak ho nezajímají v první fázi výsledky, ale to jaký je to člověk, zda mezi nás zapadne. Limit výkonnostní není vůbec žádný. Já mám od týmu velkou podporu, startovné na závodech, servis kola a velkou slevu na nákup . zdarma výživové doplňky, což mi hodně pomáhá. A samozřejmě týmové oblečení.

A moje cíle pro tuto sezónu? Chci objet český pohár v maratonu, kdyby se zadařilo, tak do třetího místa celkově, určitě i nějaké závod evropské série. Opakoval loňský splněný sen, což byla na populární Salzkammergut trophy nejdelší trať ( 200 km ! – pozn. red), už v plánu nemám. Bylo to sice krásných 13 hod 42 minut, ale cíle mám teď jinde.

 

Míša Porazilová, věk 28, pracuje jako asistentka v advokátní kanceláři Cester  & Partners


Na kole jezdím teprve třetí sezónu, zpočátku jsem jezdila na závodech jen krátké trati, ale dařilo se mi, tak jsem začala zkoušet i delší vzdálenosti. V týmu Kellys Bikeranch jsem jeden rok, napomohla tomu možná náhoda, to když jsem se přestěhovala a začala chodit s kolem na servis právě do prodejny Bikeranch na Krejcárek, kde pracoval nyní už můj přítel J , Michal Kohoutek. Když viděl, jak ráda a že docela dobře na kole závodím, domluvil mi setkání s Michalem Doušou a domluvili jsme se.

Vloni jsem objela v týmovém dresu několik maratonů, ale největší zážitek i radost jsem měla z Xterry na Maui, kam jsem se dokázala hned napoprvé nominovat. Závod se mi povedl, i když jsem neměla žádné zkušenosti a cílenější trénink plavání jsem začala jen půl roku před závodem. Dokončila jsem na 6. místě ve své věkové kategorii, což bylo úžasné. Určitě bych se na Havaj chtěla ještě někdy vrátit, ale příští rok to nebude, přeci jen je to finančně náročné.  Pro příští rok mám v plánu bikové maratony, ale chci zkusit i nějaký duatlon. Těším se na společné akce s lidmi v týmu, mám za sebou první trénink na běžkách, hodně mi radila Lucka, která na nich závodila. Je fajn, jak si navzájem předáváme zkušenosti.

 

Tak slečny, holky, dámy….nemáte chuť se přidat do této fajn sportovní party ?

Autor: Kája P.
Foto: Jan Němec, archiv DNK

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková