Jak nachystat sebe a kolo na podzimní vyjížďky

Pár užitečných rad, jak vybavit sebe a kolo na podzimní vyjížďky. Drobnosti, které udělají vaši jízdu příjemnější a bezpečnější…

ELEVEN návleky na kolena Black Reflex Zateplené návleky na kolena v černé barvě s reflexním logem mají propracovaný střih a gelové lemy pro maximum pohodlí.
ELEVEN návleky na kolena Black Reflex
Zateplené návleky na kolena v černé barvě s reflexním logem mají propracovaný střih a gelové lemy pro maximum pohodlí.

Třetí z kousků oblečení, které by nemělo chybět v „podzimním šuplíku“ cyklistické výbavy je bunda. Za předpokladu, že vyrážíte v den, kdy se neočekávají trvalé lijáky, stačí skladná větrovka, která by měla mít dostatek reflexních prvků a nabídla vám jak teplotní komfort, tak i bezpečnost při eventuálním návratu za šera.

GORE
GORE Element GT Active Lady Jacket
Lehká a skladná GORE-TEX bunda poskytne ochranu ve větrném počasí i v dešti.

Volba krátkého dresu nebo s dlouhým rukávem, v zateplenější verzi je závislá jak na počasí, tak i na potřebách každého jednotlivce, koneckonců i tempu, které si pro vyjížďku sám (nebo skupina, v které jede) zvolí.

Tip redakce: vyzkoušejte na lýtka a kolena ochranný olej nebo krém ze startovací či hřejivé řady. Zlepšují lokální prokrvení, stimulují svaly před výkonem

SPORTIQUE


Podzimní mini tuning kola

Sebe jsme oblékly, teď trocha pozornosti vašemu kolu. Pár maličkostí, které udělají vaši jízdu příjemnější a bezpečnější.

1416400702890-13bj07r4x1ibw-1200-80

Blikačky.
Ať už je vaším cílem les a sedláte bika nebo vyrazíte na silničku, v obojím případě vybavte kolo blikačkami. Jsou malé, univerzální, snadno se připevní. Když pojedete při špatné viditelnosti nebo se budete za soumraku, udělají dobrou službu – bude vás vidět. Pokud plánujte jízdy po setmění, tam už je třeba se vyzbrojit kvalitním osvětlením (přečtěte si zde: https://www.damynakole.cz/2015/10/stante-se-svetluskou-jak-vybrat-svetlo-na-nocni-vyjizdku/).

KNOG Blinder 1Flower Velmi povedený a vtipně řešený výrobek australské firmy KNOG. Vodotěsná blikačka s pružným silikonovým řemínkem je viditelná přes 500m a má  USB dobíjení.
KNOG Blinder 1 Flower
Velmi povedený a vtipně řešený výrobek australské firmy KNOG. Vodotěsná blikačka s pružným silikonovým řemínkem je viditelná přes 500m a má USB dobíjení.

Blatníky.
Příroda má ráda rovnováhu a tak se dá předpokládat, že po delším období bez srážek, kdy se za kolem práší, přijdou deštivé dny a s nimi i bláto. To, že jízda v něm může být zábavná, je nasnadě, ale make up v obličeji a hnědý pruh na zádech a kraťasech po tom příliš netoužíme. Pomoc jednoduchá, opatřete kolo blatníky. Montují se pod sedlovku, na spodní rámovou trubku, na vidlici.

SKS MUD-X zabraňuje stříkání nečistot od předního kola do obličeje blatník se uchycuje gumovými pásky na rám blatník je vhodný do terénu i na silnici
SKS MUD-X
zabraňuje stříkání nečistot od předního kola do obličeje blatník se uchycuje gumovými pásky na rám blatník je vhodný do terénu i na silnici
Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková