Originální cyklostan získal obdiv veřejnosti i odborné poroty

Kolo – přes den dopravní prostředek, v noci jako konstrukce pro stan. Najde si tento originální nápad cestu na trh?

Vášnivé cyklistky a cestovatelky, a také hodně šikovné dámy jsou sedmadvacetiletá Helena Záleská z Havířova a její kamarádka Petra Krhutová, studentka 1. ročníku Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karviné. Jejich záliba je totiž inspirovala k nápadu, který zvítězil ve startupovém programu na podporu podnikání Green Light.

Obě holky rády podnikají vícedenní vyjížďky a nejčastěji nocují ve stanu. Jenže pokaždé řeší problém, kam přes noc se svými koly, nechávat je venku před stanem měly strach. Dlouho sháněly na trhu takový, který bude lehký, dostatečně prostorný, aby se do něj vešly i dvě kola. Nic takového ale nenašly, a tak se zrodil nápad vymyslet cyklostan, na jehož konstrukci se využijí samotné bicykly. A tak vznikl TIKE.

Ve stanu se příjemně vyspí dva dospělí a zároveň je v něm dostatek prostoru pro zavazadla. Klasické stanové tyčky nejsou potřeba, k ukotvení postačí několik malých kolíků.

 


Za svůj nápad si odnesly ve finále Startup Show akcelerátoru Green Light, který proběhl na půdě VŠB Technické univerzity Ostrava, výhry v kategoriích Cena publika, Cena poroty a Cena hlavního partnera. V tuto chvíli mají dívky pro svůj nápad investora a pracují na vytvoření stoprocentně funkčního prototypu a se svým nápadem chtějí dobýt trh.

 

zdroj: idnes

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková