Praha hostí Český pohár v cross country. Přijeďte fandit nejlepším!

Do Prahy míří kompletní špička, nechybí ani zahraniční týmy. Otvírák domácího poháru je tu! Která z žen může překvapit?

Kam o víkendu vyrazit? Profi závodníci mají už jistě rozhodnuto, ale hobby jezdci nebo diváci to tentokrát nemají s výběrem vůbec lehké. V sobotu odstartuje seriál AUTHOR maraton série jarní a velmi oblíbenou klasikou 50 Český ráj, pozadu nezůstává ani Kolo pro život, to zahájí tradičním závodem Trans Brdy (přihlásit se lze i na místě). Neděle nabídne možnost zazávodit si v pražské Višňovce, kde to rozjíždí tým kolem Michala Douši v dalším ročníku Bike Ranch Cupu.

Největší pozornost bude ale směřovat k prvnímu Českému poháru, který se pojede v Praze-Řepích. Přestože dochází k termínové kolizi, trochu překvapivě je ve stejném datu ME v maratonu (a naši by jistě atakovaly vysoké příčky), na prvním závodě nejvyšší národní soutěže se sejde kompletní česká špička. Na startu uvidíme Janou Czeczinkarovou, Barborou Průdkovou, Jitkou Škarnitzlovou i Karlou Štěpánovou! To, že půjde o urputnou bitvu napovídají výsledky předchozích závodů, kdy poslední dvě jmenované absolvovaly bok po boku čtyři zahraniční klání a výsledky byly velmi vyrovnané. Naproti tomu Jana s Bárou směřovaly přípravu právě k prvnímu společnému porovnání sil a rozhodně se obě budou chtít porvat o bednu.

Nesmíme ale zapomenout na talentovanou Magdalenu Mišoňovou, která vloni překvapila svými výkony v cyklokrosových závodech, kdy dýchala na záda těm nejlepším eliťačkám.

JITKA
Jitka Škarnitzlová si technickou trať v Řepích vloni užívala

Na co se závodníci i diváci mohou v Řepích těšit? Trať je technická, náročná a nabídne řadu atraktivních míst. Okruh v délce 3,9 km připravoval pořadatelský tým SK Cyklistů Praha Nutrend Specialized několik měsíců a okořenil novými sekcemi, například prudkým výjezdem „The Wall – Stěna“ a také stará cesta pro koně, která zavede závodníky technickým výjezdem do závěrečného prudkého sjezdu. Ta dostala název „Hatátitla a Ilči“. 

Změny doznal i časový harmonogram. Byly vypuštěny sobotní sprinty, a tak je první víkendový den celý věnován závodům dětí. “V letošním roce jsme upravili časový program závodů Českého poháru horských kol tak, aby odpovídal současnému světovému trendu,“ říká prezident Českého svazu cyklistiky a zakladatel Českého poháru horských kol Petr Marek a dodává: “Vypustili jsme závod XC Eliminátor a věnovali celý sobotní program samostatným závodům dětských kategorií, které se pojedou pod názvem nového partnera, Hallo Bank Minime Český pohár horských kol v olympijském cross country. V neděli uvidíme postupně všechny mládežnické a dospělé kategorie, které zakončí závod kategorie Elite mužů.“  

KARLA ŘEPY
Povede se Karle obhajoba?

V loňském roce si vítězství odvezla závodnice N1 Teamu Karla Štěpánová. Jak je letos připravená?
„V minulých dvou týdnech jsem hodně trénovala, stále doháním dvouměsíční manko, takže všechny závody jezdím z těžkých tréninků. Do toho udeřila naplno alergie, což se dalo čekat. Takže jsem poslední přípravný závod musela zabalit… neměla jsem už vůbec sílu pokračovat. Teď o víkendu už bych chtěla být odpočinutější. Ještě uvidím co rameno. Začala jsem rehabilitovat ty nejhorší části, tak mě to teď pořád bolí…Ale na závod se moc těším, okruh znám, trénuji na něm celoročně. A navíc v Řepích je vždy skvělá atmosféra…“

Přijedete holkám zafandit? Jejich start je naplánován půl hodiny po poledni.

Kompletní časový program:

Sobota 21.4. 2018: STRABAG Český pohár MINIME (dětské kategorie)

13:15         odrážedla
13:30         dívky a chlapci 3 – 4 roky
13:45         dívky a chlapci 5 – 6 roky
14:00         dívky 7 – 8 let
14:30         chlapci 7 – 8 let
15:00         dívky 9 – 10 let
15:30         chlapci 9 – 10 let
16:00         žákyně I.
16:30         žáci I.
17:00         žákyně II.
17:30         žáci II.
18:00         vyhlášení výsledků dětských kategorií

Neděle 22.4. 2018  STRABAG Český pohár horských kol 2018

9:00        Masters
10:15      Kadeti
11:15      Junioři
12:30      Ženy ELITE, juniorky, kadetky
14:15      Muži ELITE
16:15      Vyhlášení výsledků

 

Foto: archiv mtbs.cz, DNK

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková