Premiéra SP v Short Tracku vyšla skvěle Jitce Škarnitzlové, vyjela si body i výhodnou pozici

V německém Albstadtu se dnes zadařilo Jitce Škarnitzlové, když dokázala zajet 16. místo v Short Tracku, který je letos nově součástí SP. Výsledek jí vynesl i skvělou druhou řadu na startovní čáře pro nedělní závod v cross country.

Na startu premiérového závodu v disciplíně Short Track se dnes v podvečer postavilo 40 závodnic, nominovaných dle klíče od UCI. První šestnáctku z pořadí SP doplnilo dalších 24 závodnic podle pořadí světového žebříčku UCI. Startovní listina byla nabitá samými zvučnými jmény, české barvy hájily dvě bikerky, Jitka Škarnitzlová (GAPP System – Cabtech) a Karla Štěpánová (N1 BMC Team)

A byla to právě Jitka, která předvedla nejlepší český výkon. Proletěla 9 krátkých okruhů průměrem okolo 25km/ hodinu a po necelých dvaceti pěti minutách  projela cílem na parádní šestnácté příčce. Ale na radost si musela chvíli počkat. V prvních chvílích to vypadalo až na sedmnáctou a tedy z pohledu hodnocení Short Tracku smolnou pozici, protože jen 16 žen si tímto závodem vybojovalo přednostní startovní pozici pro nedělní cross country. Naštěstí foto finish rozhodl ve prospěch naší závodnice a tak v neděli Jitku uvidíme v druhé osmičce opravdu excelentní bikerské společnosti. 

Smůla se dnes lepila na paty Karle Štěpánové, která byla u dvou pádů a ty jí zbrzdily v boji o lepší umístění, než byla nakonec celkově dvacátá příčka.

Jitka
Jitka v akci...
Karla
Karla po akci...

Výsledky ženy Elite:
1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 23:56 min.
2. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:02
3. Linda Indergand (SUI, Focus XC) +0:02
4. Alessandra Keller (SUI, Thomus RN Racing) +0:06
5. Barbara Benko (HUN, Ghost Factory) +0:06

16. Jitka Škarnitzlová (GAPP System – Cabtech) +0:23
20. Karla Štěpánová (N1 BMC) +0:36

Podrobnou reportáž přímo z dějiště SP najdete na stránkách partnerského webu mtbs.cz

Foto: Michal Červený

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková