SP Nové Město na Moravě: V závodě žen do 23 let předvedly Češky bojovný výkon,nejlepší byla Czeczinkarová

Nadvláda týmu Ghost Factory, italské překvapení a bojovný výkon českých závodnic- takový byl dnešní závod žen do dvaceti tří let v cross country…

Druhým dnem pokračovaly závody Světového poháru, ve Vysočině Aréně se  dnes fandilo bikerkám a bikerům v kategoriích do 23 let. Jako první odstartoval závod mladých slečen, které otvíraly odpolední program. Přesně ve 14 hodin se pustilo na pět plus jeden zkrácený okruh jedenašedesát závodnic. Trať cross country, která byla rychlá, ale také hodně prašná a doznala od loňského roku několik změn – konkrétně zkrácení dvou výjezdů. Cílem bylo zatraktivnit boje, zmírnit selekci závodního pole, udělat závod více kontaktním.

_MG_5406
_MG_5481

To se do puntíku v ženském závodě naplnilo. A co navíc, favorizovaná dvojice z týmu Ghost Factory, v duhovém dresu mistryně světa jedoucí Sina Frei a její kolegyně Melane Degn měla téměř po celou dobu závodu doprovod. Ještě do předposledního okruhu jel v kontaktu kvartet závodnic, kde sice chyběla druhá žena žebříčku UCI Evie Richards, ale vynikající jízdou v druhé půli novoměstské bitvy se na medailovou příčku prosadila teprve devatenáctiletá Italka Marika Tovo a o rok starší Ronja Eibl, hájící německý národní tým. Obě sice nevydržely tempo úřadující mistryně světa, ale i tak si připsaly na své konto vynikající výsledek v podobě třetího, resp. čtvrtého místa.

O vítězce se rozhodovalo v závěrečném spurtu, kde si týmové kolegyně nedaly ani centimetr zadarmo. Více sil měla nakonec Sina Frei, druhé místo zbylo pro Melane Degn.

P1011961

České barvy hájila čtveřice bikerek, nejvýše nasazená byla Jana Czeczinkarová (Mitas-Trek), která si po dvou závodech Světového poháru vezla na svých řidítkách číslo dvanáct. Své letošní maximum chtěla posunout Bára Průdková (Head Pro), která byla prozatím hodnocená jako pětadvacátá. Naopak sbírat zkušenosti a užít si neopakovatelnou domácí atmosféru, to byl cíl pro Lucii Krupovou a Terezu Tvarůžkovou, obě startující v kategorii U23 prvním rokem.

Po loňské absenci, způsobené zraněním, si závodnice týmu Mitas-Trek moc chtěla spravit chuť a před domácím publikem se ukázat v co nejlepším světle. Od startu jela na doraz, aby držela kontakt s nejlepšími, ale tempo úvodních kol bylo trochu nad její síly. Také ji trápilo vedro, které nemá v oblibě. V druhé půli závodu se ale dostala do tempa a ze samého závěru druhé desítky se postupně posouvala vpřed, v cíli pak projela n velmi slušném třináctém místě.

_MG_5414

„Zase ta třináctka, ale oproti Stellenboschi tady byla mnohem větší konkurence“, hodnotila své shodné umístění s prvním závodem z JAR. „Začátek jsem šla nadoraz, ale musela jsem zvolnit, to se nedalo, byla jsem kyselá a předjížděla mě jedna holka za druhou. Pak jsem se zas rozjela, cítila jsem sílu, šla dopředu. Spokojenost..ale jo, i když říká se, že žádná kuchařka není nikdy 100% spokojená, tak já taky ne“, zažertovala Jana s jiskrou v očích. Pro ni samotnou to byl velmi důležitý závod, potvrdil, že už je po loňském úrazu opět zpátky mezi širší špičkou.   

_MG_5421
Bára průdková

Spokojená byla i Bára Průdková, která si, stejně jako Jana, po pomalém začátku dojela pro své letošní maximum a tím bylo devatenácté místo. „Kdyby mi někdo na začátku letošní sezóny řekl, jestli beru top dvacítku, úplně bych nejásala. Ale vzhledem k tomu, jak se mi nejdřív nedařilo, jsem ráda, že se to konečně začíná zlepšovat a vím, že ještě bude. Dnes jsem jela na novém fullu a moc mi to pomáhalo ve všech drncavých pasážích, měla jsem pocit, že šetřím hodně síly“, zmínila Bára i novinku ve svém vybavení.

Lucka Krupová
Mitas choice v podání Lucky Krupové
P1012250
Spokojenost v podání terezy Tvarůžkové

Lucka Krupová (Expres.cz Scott Kolín) měla hned po startu smůlu, když se zamotala do hromadného pádu, během závodu pak ještě měla technické problémy a v cíli byla hodnocená na 48. místě. Tereza Tvarůžková si splnila svůj osobní cíl, když se chtěla vejít do první čtyřicítky, což se jí povedlo.

Výsledky ženy U23

1. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) 1:24:08
2. Malene Degn (DEN, Ghost Factory) +0:00
3. Marika Tovo (ITA) +0:19
4. Ronja Eibl (GER) +1:06
5. Nicole Koller (SUI, Märki Möbel) +1:16

13. Jana Czeczinkarová (Mitas Trek) +4:39
19. Barbora Průdková (Head Pro) +5:54
40. Tereza Tvarůžková +12:00
48. Lucie Krupová (Expres CZ Scott Kolín) -1 kolo

Kompletní výsledky  zde

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková