M ČR silniční cyklistika: Časovku dvojic ovládly juniorky Hájková s Jandovou

Silničářky mají napilo, uběhly dva týdny a opět se bojovalo o mistrovské medaile, tentokrát v časovce dvojic. Bohužel kvůli termínové kolizi se na startu neobjevily nejlepší elitní ženy…

Časovka dvojic letos nemá mistryně v elitní ženské kategorii. Důvod? V ženách se na start nepostavilo dostatečné množství dvojic pro termínovou kolizi s mezinárodním etapovým závodem Tour de Feminin v Krásné Lípě, na kterém momentálně bojují hned tři české týmy. 

V juniorkách už ale byla situace jiná a u veslařského kanálu v Račicích se v této kategorii rozdávaly sady medailí i mistrovské dresy. Nejúspěšnějšími závodnicemi, které si tradiční trikolóru odvezly domů, bylo duo Markéta Hájková (SKP Duha Lanškroun) a Veronika Jandová (TJ Favorit Brno). Pro Markétu je tento titul letos už druhým v pořadí, ovládla před dvěma týdny  časovku jednotlivkyň v Karlových Varech a v silničním závodě vybojovala stříbro. Naopak Veronika se radovala ze zisku prvního titulu mezi juniorkami. V této kategorii závodí teprve prvním rokem a z předchozích mistrovských závodů si odvezla dva bronzy.

 

36734555_10216543312046380_8109656505554305024_n
Mladé naděje ženské silniční cyklistiky Markéta Hájková a Veronika Jandová

S odstupem minuty a půl si pro druhé místo dojela dvojice Nicole Hartychová (MitasTrek) a Klára Pavelková (Superior Riders), pro třetí pak Tereza Vaníčková s Klárou Vernerovou (obě Ivar CS – Author Team).

Pro některé juniorky byla časovka také poslední příležitostí k otestování formy před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy v silniční cyklistice, které se koná už příští týden v Brně a ve Zlíně. Na soupisce širší nominace figuruje také vítězné duo.

„Pojaly jsme to jako dobrou přípravu na Evropu a jsme velmi rády, že jsme vyhrály. Pocitově se nám jelo dobře. Co se týče profilu trati, určitě by nám spíše seděla těžší časovka,“ shrnuly mladé naděje.

Toto přání se jim pravděpodobně také brzy splní. Trasa časovky i silničního závodu evropského šampionátu bude výrazně náročnější. Nominace českých reprezentantů bude oficiálně potvrzena v nejbližších dnech, předpokládá se ale, že by ani jedna z této dvojice neměla mezi nominovanými juniorkami chybět.

Vítězství v kategorii kadetek vybojovaly Tereza Prošková a Barbora Parmová (obě TJ Stadion Louny), když o tři vteřiny porazily duo z Dukly Praha Kristýnu Burlovou a Sabinu Džerengovou. Třetí místo obsadila dvojice Gabriela Bártová (Pardus-Tufo Prostějov) a Dagmar Hejhalová (Dukla Praha).

36738191_10212375393320884_1076823338480828416_n

Kompletní výsledky ZDE

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková