Nikola Nosková přestupuje do týmu Cervélo Bigla

Dvojnásobná medailistka ME v silniční cyklistice mění profesionální angažmá….

Nikola Noskova (CZE) of BePink Cycling Team chats to a teammate after Stage 8 of the Giro Rosa - a 141.8 km road race, between Baronissi and Centola fraz. Palinuro on July 7, 2017, in Salerno, Italy. (Photo by Balint Hamvas/Velofocus.com)

Letošní mistryně Evropy do 23 let mění po dvou letech své působiště. Poté, co dvě sezóny oblékala barvy italského celku BePink, bude od příštího roku součástí sestavy švýcarského týmu Cervélo Bigla.

Manažer týmu Thomas Campana přiznal, že se po Nikole poohlíží už druhým rokem. Nejvíce na sebe upozornila, když při svém loňském startu na Giro d‘ Italia konkurovala nadějné vrchařce a člence Bigly Cecilii Uttrup Ludwig v boji o bílý dres pro nejlepší mladou závodnici.

„Je pro nás velkou příležitostí s Nikolou, při jejím potenciálu, spolupracovat. Chceme ji dále rozvíjet v kopcích a časovkách, což chce i ona, takže je to perfektní shoda našich i jejích zájmů,“ řekl Campana.

Pro Nikolu je přestup velmi důležitým krokem v rozvoji kariéry. BePink byl její vstupenkou do WorldTour, v růžovém dresu získala nejen mnoho zkušeností, ale také příležitostí ukázat se na velkých závodech. Změna angažmá ale ke sportovní kariéře přirozeně patří a nový tým je zároveň i další velkou motivací.

„Nabídka to nebyla jediná. Věřím ale, že Bigla je správný krok v mojí další kariéře. Znám tam holky, co tam jezdí, jsou tam vynikající vrchařky. A právě v kopcích vidím svoje šance a chci se v tomto směru dál rozvíjet, navíc mi nabídli dobré podmínky,“ komentuje své rozhodnutí mladá závodnice.

Nosková
Nikola Nosková získala na ME do 23 let dvě medaile, první byl bronz z časovky...

Soustředit se teď chce především na své postavení v žebříčku mladých cyklistek ve WorldTour, zároveň chce pomáhat týmu k výsledkům v celkovém pořadí velkých závodů, kde Bigla pravidelně patří k těm nejúspěšnějším.

„Vidím se hlavně v roli vrchařky, v kopcích bych chtěla pomáhat těm nejlepším, podílet se výsledcích v celkovém pořadí. Sama se pak chci soustředit na výsledky mezi mladými závodnicemi do 23 let,“ dodává Nikola, která by měla figurovat v týmu až do olympijské sezóny v roce 2020.

Nosková
..a o dva dny později si dojela v silničním závodě pro cenný titul mistryně Evropy

Spolu s trenérem Tomášem Konečným se pak shodují, že právě Olympijské hry v Tokiu jsou teď jedním z hlavních dlouhodobých cílů: „Letošní sezóna splnila očekávání, titul a medaile z ME byly velkým cílem. Je potřeba ale myslet i na ty dlouhodobější a jedním významným jsou právě OH. Bigla na velkých akcích dosahuje skvělých výsledků, je vidět, že umí zajistit skvělé podmínky pro přípravu na vrcholné akce,“ dodal Nikoly trenér.

Autor: TZ ČSC

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková