MS MTB 2018 Lenzerheide: Titul v kategorii žen do 23 let vybojovala Keller, Czeczinkarové se nedařilo

Ostrý souboj dvou rivalek vyšel Alessandře Keller, pro dorbnou Sinu Frei zbylo tentokrát jen stříbro. Česká bikerka Jana Czeczinkarová neměla svůj den…

Třetí den světového šampionátu pokračoval boji kategorií do 23 let. Ve startovním poli, čítajícím víc jak pět desítek bikerek jsme měli pouze jedinou zástupkyni, Janu Czeczinkarovou. Té se ale závod vůbec nevydařil, od úvodního kola ztrácela na vytouženou top desítku, postupně se propadala do hloubi pole, nakonec dojela na 29. místě se ztrátou jednoho kola.

Boj o duhový dres se dle očekávání odehrál mezi dvěma Švýcarkami, skvěle jezdící Alessandrou Keller, která ve SP posbírala několik cenných výsledků mezi elitními ženami a o rok mladší Sinou Frei, suverénce letošní sezóny třiadvacítkářek. Ostrý souboj o každý metr trval nakonec jen zhruba do poloviny závodu, poté Keller dokázala své soupeřce odjet a po hodině a dvaadvaceti minutách si dojela pro svůj vysněný titul. Stříbro patří Sine Frei, o bronz svedla úspěšný boj Italka Marika Tovo, když zdolala výborně jedoucí teprve devatenáctiletou Němku Ronju Eibl.

Kompletní výsledky ZDE

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková