Sportovní gymnázium v Novém Městě na Moravě zve do svých řad cyklisty

Další příležitost pro mladé talentované cyklisty. Na sportovním gymnáziu se k pěti stávajícím sportům nově přidává i cyklistická třída

Sportovní obor v Novém Městě na Moravě až do letošního roku zahrnoval pouze atletiku, běžecké lyžování, biatlon, severskou kombinaci a rychlobruslení. Cyklistika tak bude oficiální součástí rodiny kmenových sportů až od následujícího školního roku. Přesto už z řad gymnázia několik úspěšných cyklistů vzešlo, tou nejúspěšnější je v současné době Tereza Neumanová, reprezentantka v silniční cyklistice.

Od příštího roku bude cyklistům nabízen stejný komfort, jako ostatním sportům na škole. Společné tréninky, trenérské vedení a kvalitní zázemí. Při gymnáziu bude také po vzoru jiných sportovních škol fungovat cyklistický oddíl BATT klub Nové Město na Moravě, který se soustředí na přípravu mladých talentů a je připraven své řady rozšířit.

Region, ve kterém se škola nachází je velmi lákavý. Jsou tu vynikající podmínky pro horskou, ale i silniční cyklistiku. Ideální jsou i podmínky pro celoroční přípravu. V rámci tréninku lze využívat areál, kde je díky umělému zasněžování sníh v podstatě celou zimu. K regeneraci jsou zase k dispozici lázně. Celkově je škola pro sportovce nadstandardně vybavena,“ říká trenér gymnázia Karel Srnský.

Velkým pozitivem je, že na gymnáziu Vincence Makovského jsou samozřejmostí tréninky jako součást rozvrhu, nejedná se tedy o třídy s rozšířenou výukou tělocviku, ale o možnost kvalitní přípravy. Mladým sportovcům tím je umožněno absolvovat dvoufázové tréninky a zároveň věnovat maximální úsilí také studiu. Garantem tréninkové koncepce je Ivan Rybařík, mistr republiky a český reprezentant na horských kolech.

Přihlášky na školy, kde jsou podmínkou pro přijetí také talentové zkoušky, se podávají pouze do 30. 11. 2018.

Více informací o přijímacím řízení naleznete zde.

Nerozhodné potěší, že přihlášky jsou nezávazné. Pokud byste ji ale přesto podat nestihli, na gymnázium lze přestoupit z jiného gymnázia, případně podobné střední školy i do vyšších ročníků. Případné konkrétní dotazy můžete směřovat přímo na trenéra Karla Srnského na tel. čísle 724 762 329, případně prostřednictvím e-mailu info@sportreg.cz.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková