„Štědrý večer v hotelu zažiju poprvé“, říká česká cyklistka Nikola Bajgerová

Blíží se konec roku a s ním i tradiční vánoční cyklokrosové turné. Čeští reprezentanti se představí během čtyř dnů na dvou závodech Světového poháru. A někteří tak stráví vánoce mimo domov…

Těsně před Štědrým dnem v neděli 23. prosince se pojede šestý díl letošního Světového poháru v belgickém Namuru, 27. prosince se pak závodníci utkají v dalším tradičním místě nejvyšší cyklokrosové soutěže, v Zolderu. Byť je mezi závody třídenní pauza, právě vzdálenost, která je z našeho hlavního města zhruba 900 kilometrů, ovlivnila program velké části české reprezentace. Kdo chce uspět, musí myslet na regeneraci i přípravu těsně před závodem. A tak řada z nominovaných prožije vánoční svátky mimo domov. Jedenadvacetileté reprezentantka Nikola Bajgerová si z toho ale hlavu nedělá. V letošní sezóně zažila několik velmi pěkných výsledků a ví, jaká cesta vede k zlepšení.

48383076_1101888436651918_3374778502816464896_n

„Letošní sezóna pro mě byla úplně jiná, než roky předtím. Jak na silnici, tak v cyklokrosu. Lišila se jak v přípravě, tak k mému přístupu k tréninkům. Cyklistika mě po několika letech zase začala bavit“, řekla závodnice Dukly Praha.

„Svých dosažených výsledků si samozřejmě vážím, ale důležitější v letošním roce je pro mě výkonnostní posun a dobrý pocit ze závodění. Cením si celkového vítězství v Českém poháru na silnici a 2. místa v cyklokrosu. Po celou sezónu mi tréninky sestavuje můj trenér Jarda Friede a taky mi hodně pomáhá můj přítel Ondra. Taky jsem ráda že mi, reprezentační trenér Petr Dlask umožní trénovat v “terénů” s jeho tréninkovou skupinou, to vše má vliv na můj výkonnostní růst“, pochvaluje si Nikola spolupráci s našimi někdejšími špičkovými závodníky.

„A Štědrý den bez rodiny? Je to něco úplně nového, celé svátky mimo domov, oslava s reprezentačním výběrem na závodech v Belgii. Ale v tuhle chvíli je pro mě cyklistika a závody jedna z nejdůležitějších věcí, tak pro mě není problém, smutno mi nebude“, věří Nikola, která povečeří v hotelu právě s reprezentačním trenérem a další trojicí žen, které se pustí do vánočního závodního dvojboje. Po svátcích je doplní Magdalena Mišoňová a Karla Štěpánová.

Nominace SP Namur: Nikola Bajgerová, Jana Czeczinkarová, Pavla Havlíková, Elizabeth Ungermanová

Nominace SP Zolder: Nikola Bajgerová, Jana Czeczinkarová, Pavla Havlíková, Magdaléna Mišoňová, Elizabeth Ungermanová, Karla Štěpánová

Závody můžete sledovat i na ČT sport v těchto časech: 

SP Namur
neděle 23.12.
15:20 muži (přímý přenos)
16:30 ženy záznam

SP Zolder
středa 26.12.
13:30 ženy (přímý přenos)
21:20 muži záznam

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková