Dvě Češky v profipelotonu, UCI zveřejnila profesionální týmy žen pro rok 2019

Česká stopa v profesionálním silničním pelotonu posiluje….

Včera uveřejnila mezinárodní cyklistická federace na svém webu seznam ženských profesionálních týmů pro rok 2019. Zaregistrovaných týmů máme hned 41 a to jak z tradičních cyklistických zemí, tak i například z Hongkongu, Mexika nebo Ukrajiny.

V této excelentní společnosti má zastoupení i Česká republika, profesionální angažmá získaly dvě české cyklistky: vedle Nikoly Noskové, která vstupuje do své třetí profesionální sezóny, si svou premiéru odbyde v loňském roce juniorka Markéta Hájková.

Mistryně Evropy z r. 2018 v kategorii do 23 let Nikola Nosková po dvou letech opustila stáj Bepink a přestupuje do týmu  BIGLA.  Tým povede z pozice sportovního ředitele Švýcar Thomas Campana. V týmu jsou tři Dánky, dvě závodnice z Itálie, Švýcarska a Británie a jedna závodnice z Nového Zélandu a Češka Nikola Nosková.

hajkova veronika

Druhou českou profesionálkou v ženském pelotonu je opět mladičká závodnice, v loňském roce ještě juniorka, Markéta Hájková. (rozhovor zde)

Markéta bude v roce 2019 oblékat dres Italské UCI profesionální formace SERVETTO – PIUMATE – BELTRAMI TSA. Tým povede italský sportovní ředitel Dario Rossino a reprezentovat ho bude Stefano Bortaloto. V týmu je opět dvanáct závodnic. Tři z Itálie, po dvou z Ruska a Ukrajiny a po jedné závodnici z Francie, Maďarska, USA, Eritrei a Česka Hájková.

Markéta mezi své největší úspěchy může řadit, že se stala mistryní České republiky v kategorii juniorek v časovce jednotlivců a dvojic, v silničním závodě obsadila 2. místo, taktéž obsadila celkově 2. místo v českém poháru. Na mistrovství Evropy se umístila na 12. místě a na mistrovství světa v silničním závodě na 27. místě.

Mladé talentované závodnice se prosazují i v dalších zahraničních týmech, když také ještě loni juniorka, letos prvním rokem žena (U23), odchovankyně uničovské cyklistiky Hanka Heřmanovská, bude oblékat dres týmu Andy Schleck Cycles Women Project. Daniela Trčková bude oblékat dres holandského týmu Restore Cycling Ladies.

Autor: TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková