Projekt TOKIO 2020 a GAPP Systém-Cabtech MTB Racing team-rok druhý

Vloni nováček na mtb scéně a hned nejúspěšnější. Jaké změny nastaly a jaké plány jsou pro letošní rok?

V nově zrekonstruovaných prostorách společnosti Cabtech Pavla Čábelického byly včera představeny novinky v týmu GAPP Systém-Cabtech MTB. Tým po loňské velmi úspěšné premiéře vstupuje do své druhé sezóny jen s drobnými změnami. Tou nepřehlédnutelnou je výměna značky kol, nyní uvidíme trojici závodníků na kolech Cannondale. Společnost Aspire sport, která má výhradní zastoupení této americké kultovky dodá zároveň i další komponenty od Mavicu, Maxxisu nebo Sramu.

Co zůstává, je složení týmu: po boku české mistryně Jitky Čábelické (rozhovor zde) bude závodník kategorie do 23 let Matěj Průdek a také talentovaný junior Tomáš Dudek. Sportovním ředitelem je Pavel Čábelický, manažerem pak Tomáš Přibyl, který se hned v úvodu ujal slova a zhodnotil uplynulý rok.

gapp-system-cabtech
Jitka a Tomáš

„Podařilo se nám postavit a během jediného roku úspěšně rozjet malý rodinný tým, který se zaměřuje na olympijskou disciplínu cross country. Máme za sebou výborné výsledky, těžko se pro letošní rok budou dávat vyšší cíle. Musím ale vyzdvihnout i další věc a to, jak jsme si lidsky i přístupem a nasazením všichni sedli. Příkladem je třeba to, co dokázal Pavel Čábelický při svém vytížení vše zvládnout, důkazem je rekonstrukce těchto prostor“, vysekl poklonu směrem k majiteli společnosti Cabtech.

Ten naopak směřoval pozornost a poděkování k závodníkům a partnerům týmu, kteří s nimi vstoupili do dlouhodobější spolupráce hned v prvním roce. „Podařilo se nám vytvořit rodinný tým a pro tříletý projekt TOKIO 2020 získat podporu. To nám dává klid pro systematickou přípravu. Za to patří velký dík společnosti GAPP Systém a nyní i Aspire sport. „Někdo se ptal, jaká je spotřeba materiálu pro tři závodníky. Velká. Pro představu, řetězy měníme po 4-5 závodech, nejde riskovat technický problém. Tím odpovídám i klukům z Aspire, kolik toho budeme potřebovat“, zažertoval Pavel směrem k novému partnerovi, který bude dodávat týmu materiální podporu. 

„Hlavním cílem je nominace na LOH v Tokiu, o kterou se musí bojovat do května příštího roku. Tomu se podřizuje závodní program, v kterém se zaměříme na Světový pohár a vybrané závody kategorie HC a Český pohár“, objasnil z pozice sportovního ředitele plány pro následující sezónu. 

GAPP systém má také hobby tým, v kterém je už víc, jak 30 cyklistů. Červeno-černé dresy tak můžete vídat na maratonech, seriálu Kolo pro život, jedna dvojice se vydá i na slavný etapový závod Cape Epic.

gapp-system-cabtech 2019

Týmové úspěchy v kostce

Jitka Čábelická se loni stala 15. ženou žebříčku UCI, mistryní ČR XCO a vítězkou Českého poháru. Dosáhla na 18. místo na mistrovství světa XCO a ve Světovém poháru se umístila nejlépe na 13. místě v XCC v La Bresse.  
Letos by chtěla potvrdit roli české jedničky a atakovat TOP 10 na světové scéně.

Matěj Průdek v kategorii U23 obsadil mimo jiné 9. místo ve Světového poháru ve Val di Sole a 11. místo v Albstadtu. V roce 2019 by se měl pevně usadit v TOP 10 Světového poháru U23 a na domácí scéně být mezi třemi nejlepšími bikery absolutně.

Tomáš Dudek se stal juniorským mistrem ČR XCO a vítězem Českého poháru XCO. V předolympijské sezoně by chtěl potvrdit roli jedničky na domácí juniorské scéně a pokusit se vybojovat cenný kov na vrcholné evropské nebo světové akci.

Foto: mtbs, DNK

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková