Sunshine Cup Afxentia-2.etapa. Jitka Čábelická si polepšila, dojela osmá.

Druhá etapa Shunshine Cupu slunečná nebyla, závodnice chytly krupobití…

Druhou etapou v délce 52 kilometrů a převýšením 1820 m pokračoval etapový závod Sunshine Cup Afxentia. Závod žen s obrovským náskokem ovládly Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) a její týmová parťačka pro nadcházející Cape Epic Anne van der Breggen (NED). Obě dámy zaútočily v prvním dlouhém stoupání, tempo diktovala Annika, která si chtěla po včerejším 4.místě spravit chuť a zároveň cítila šanci vyzkoušet si týmovou spolupráci. S Annou van der Breggen se nejen postaví na start slavného Cape Epicu, ale jsou i společně v silniční profi stáji Boles Dolmans.

Třetí dojela do cíle vicemistryně světa v kategorii do 23 let Sina Frei, která v cíli na vítěznou dvojici ztratila 4 minuty. Z českých závodnic se dnes dařilo více Jitce Čábelické (GAPP System – Cabtech), když dojela na 8. místě. Karla Štěpánová zaostala o 5 příček a byla klasifikovaná jako třináctá.

Jitka Čábelická

“Tak druhá etapa za námi. Před startem to vypadlo že by mohlo být pěkně, ale během stoupání na nejvyšší bod nás chytil pěknej slejvák, do toho trochu kroupy, takže opět žádný sunshine. 

Po startu začalo na čele úřadovat duo A+A, pár holek tam vydrželo, ale i tak do cíle dojely samy s hodně velkým náskokem. Pro mě to dnes už bylo veselejší a bez chyb, v kopcích to jede a pohybovala sem se tam, kde bych chtěla, ale jasně, pořád je toho hodně co zlepšovat. 

Takže nakonec 8.místo, tak dobrý. Zítra se už přehoupneme do druhé a myslím, že náročnější poloviny. Tak uvidíme, co přinese.”

Karla Štěpánová

“Dneska to byla jiná sazba! Pěkně jsem si vyprášila kožich. Ze začátku to bylo ještě docela dobrý a v klidu jsem se držela se skupinou. Když se zrychlilo, pravděpodobně jsem lehce přetáhla strunu a dostala se trochu za hranu. Musela jsem si zvolnit a vzpamatovat se. Přeci jen 50 minut nástupů v cyklokrosu je jiná práce, než hoďka do kopce. Moc mi nešlo chytit rytmus a byla jsem fakt marná! Pak se přihnala bouřka s kroupama a dílo bylo dokonáno. Na vrchol jsem přijela úplně modrá a byla jsem ráda, že točím nohama. Ve sjezdu jsem sice vybojovala pár pozic zpět, ale na lepší než 13.místo to dnes nebylo. Naštěstí jsem to alespoň do cíle stihla před druhou bouřkou! Ještě teď ležím v posteli pod dvěma dekama, v kulichu a v péřovce! Uvidím, jak budu vypadat zítra. Táhne mě jedna noha, ještě jsem asi úplně nevyladila posed. Ale na XCO se těším, tam se nejede do nekonečného kopce.”

Výsledky ženy Elite:

  1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 2:16:26 hod.
  2. Anna van der Breggen (NED, Specialized Racing) 2:16:26
  3. Sina Frei (SUI, Ghost Factory) 2:20:11
  4. Lisa Pasteiner (AUT, Ghost Factory) 2:21:17
  5. Blaza Pintaric (SLO, Pintatim) 2:22:06

  1. Jitka Čábelická (GAPP System – Cabtech) 2:25:13
  2. Karla Štěpánová (Superior XC) 2:29:58
Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková