Měření sil na dálku. Rouvy Real Spring Classics startuje už zítra

Virtuální závody si můžete užít s českou aplikací Rouvy, pojedou s vámi i profíci

Závody v nedohlednu, společné vyjížďky zatím taky ne. Tedy ty venku. Virtuální závody si můžete užít už zítra. Vimperská parta kolem Rouvy připravila sérii virtuálních závodů pro všechny Rouvy Real Spring Classics, a to za účasti českých profesionálů,  s komentářem a živým přenosem.

Seriál Rouvy Real Spring Classiscs –  www.race.rouvy.com  je určený jak pro profesionální závodníky, tak i nadšené amatéry. Start digitální série je naplánovaný už zítra, tedy na pondělí 23. března. První závodní trasou je domácí Šumavský MTB maraton České spořitelny, tedy jedna z tratí seriálu Kolo pro život. Účastníkům umožní přesunout se alespoň ve virtuální realitě do prostředí národního parku Šumava.

Peloton prvního závodu je už teď našlapaný. Vedle olympionika Ondřeje Cinka, se do závodní série také přidá juniorská vicemistryně světa z roku 2018 v XCO horských kol Tereza Sásková, mistryně ČR v maratonu horských kol 2017 a 2018 Jana Pichlíková. Rouvy k tréninku využije také atletka a běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková.

„Všechny závody se momentálně ruší, takže bude fajn si zazávodit alespoň takto z domova na trenažeru a i tím se udržovat v dobré kondici. Myslím, že to bude i velká sranda, protože startovka se plní zajímavými jmény. Moc se těším na trasu Mont Ventoux v Provence,“ dodal Ondřej Cink.

b

A takhle vypadá nabídka virtuální série:

Rouvy Spring Classics 2020

23.3. Šumavský MTB maraton České spořitelny

25.3. Cape Naturaliste, Austrálie

27.3. Mt. Ventoux, Francie

29.3. Scarlino Scalo, Itálie

31.3. Vill-sur_Auzon – Monieux, Francie

 

b

Všichni, kteří se chtějí do jarního virtuálního cyklistického seriálu zapojit, potřebují chytrý cyklistický trenažer, kolo a např. telefon, iPad nebo počítač.

Předplatné do aplikace Rouvy je pro nové účastníky v současné situaci na 30 + 14 dní zdarma. „Chceme, aby s námi mohlo závodit co nejvíc cyklistů. Současná situace jim znemožnila odjet na tréninkové campy do Itálie nebo Španělska, někteří jsou v karanténě a nikdo neví, kdy budou moc vyrazit ven a na opravdové závody. S námi si mohou čekání na obnovení cyklistické sezóny zkrátit a pobavit se,“ řekl Petr Samek, výkonný ředitel vimperské firmy VirtualTraining s.r.o., která vyvinula software pro indoor cyklistický trénink Rouvy .

Všechny závody bude možné sledovat v přímém přenosu s komentářem na YouTube kanálu ROUVY. Start je vždy v 18 hodin.

Autor: TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková