Annika Langvad ukončila kariéru

Dánská bikerka oznámila v pátek ukončení své kariéry, loučení v nejdůležitějším závodě sezóny se nekoná

Její jméno sice ještě figuruje na startovní listině ženského závodu o titul světové šampionky, ale nakonec je vše jinak.

Původně se vystudovaná zubařka chystala dotáhnout svou deset let trvající profesionální kariéru až do úplného finiše. Jenže už před startem posledního závodu se rozhodla jinak, žaludeční problémy ji přiměly k tomu, aby své rozhodnutí o konci kariéry o den uspíšila. 

“Bylo to pravděpodobně jedno z nejintenzivnějších období mého života,” napsala mimo jiné na Instagram, kde své rozhodnutí v pátek členka stáje Specialized Racing oznámila. “Teď jsem připravena dělat další věci.”

Šestatřicetiletá bikerka z dánského Silkeborgu vstoupila do Světového poháru XCO před deseti lety v anglickém Dalby Forrest, kde skončila na 22. místě. Už následující rok na stejném místě skončila druhá.

A stejný rok dokázala vybojovat svůj první duhový dres – stala se mistryní světa v maratonu. To si zopakovala ještě čtyřikrát (2012, 2014, 2017 a 2018).

Annika jistě nikdy nezapomene ani na Vysočina Arénu a fantastickou diváckou kulisu, tady totiž v roce 2016 získala svůj jediný titul z olympijského cross country.

 

https://www.instagram.com/p/CGHSAlJJyrr/

Nesmazatelnou stopu také nechala v Jihoafrické republice, kde svých pět startů na Cape Epic proměnila v pět vítězství. Poprvé v roce 2014, naposledy vloni s několikanásobnou mistryní světa na silnici a olympijskou vítězkou Annou van den Breggen. 

Z bikové scény odchází další z výjimečných osobností, která sbírala úspěchy jak v rychlém Short Tracku, tak i v dlouhých maratonech i etapových závodech. Poutala pozornost svou nezlomnou vůlí zlepšovat svou slabší techniku. Bezesporu se stala motivací i vzorem pro nastupující generaci bikerek.

Zdroj: MTBS

Katka Polívková