Parádička českých juniorek na MS, Aneta Novotná má bronz, Karolína Bedrníková šestá

Skvělou formu potvrdily na mistrovství světa v rakouském Leogangu naše juniorky…

Po závodě štafet a e-biků pokračoval program světového šampionátu horských kol. Na start olympijského cross country se postavili juniorské kategorie. Po novoměstském závodě, kdy se jela v rámci SP Světová juniorská série a českým slečnám se hodně dařilo, jsme vzhlíželi s nadějemi, zda se podaří Karolíně Bedrníkové a Anetě Novotné na vynikající výsledky navázat.

Závod juniorek, který startoval 13:30 dopoledne měl ve 47členném startovním poli jednu výraznou favoritku, a to domácí Monu Mitterwallner. Tahle droboučká bikerka zaváhala jen v prvním kole, kdy se i jako mnoho dalších slečen poroučela k zemi, ale už na jeho konci projížděla na čele s dvacetivteřinovým náskokem. Během dalších tří okruhů svůj náskok ještě navýšila a na druhou Luisu Daubermann najela dvě minuty.

Na třetím místě s rukama nad hlavou proťala cílovou pásku česká juniorka Aneta Novotná. Ta se startovním číslem 33 neměla zcela dobrou výchozí pozici, přesto se postupně prokousávala vpřed. Ve druhém kole se pak dostala na bronzovou příčku, když předjela další velkou favoritku, druhou ze závodu v Novém Městě, Olivii Onesti z Francie. V těžkých podmínkách si Aneta počínala skvěle a svou bronzovou pozici uhájila.

“Je to úplně neuvěřitelný, závod to byl hodně těžkej, úplně to nevyschlo, asi to bylo to nejtěžší, co jsme mohli mít. Nakonec to tím bahnem bylo hodně technický. Já jsem se před startem hodně bála, ale snažila jsem si co nejvíc věřit a jít do závodu s chladnou hlavou. Na začátku jsem spadla, takže jsem se musela oklepat, trochu mě to rozhodilo, ale pak jsem se zase dostala do tempa a do top pětky. Jelo se mi pěkně, pořád jsem někoho sjížděla až jsem se dostala na trojku,” popsala pro server mtbs.cz

“Dokonce jsem sjížděla i Němku na druhý pozici, ale tu jsem nakonec nedojela. Jsem velice překvapená a šťastná, protože jsem prvním rokem v juniorské kategorii. Je to pro mě největší zážitek a výsledek,” dodala sedmnáctiletá Aneta, která si tak prohodila pozice z Nového Města se svou reprezentační kolegyní Karolínou Bedrníkovou. Ta dnes dojela šestá.  

“Bojovala jsem o velký podium, v posledním kole jsem ale spadla a urvala jsem ovládání od teleskopky, takže to bylo i nebezpečný. Ale jsem strašně šťastná, nejvíc ale za Anetku, je neskutečný, co dokázala. Strašně jí to přeju,” vypověděla Karolína, která si s těžkými bahnitými sjezdy nerozuměla tak, jako Aneta. “Před startem jsem si říkala, že mi trať nebude sedět, ale protože jsem zvyklá jezdit cyklokrosy, tak vždycky když to šlo, vzala jsem kolo a běžela.

V první dvacítce (19. místo) skončila také Tereza Obořilová, díky tomu pak mladé Češky skončily v hodnocení národů na 3. místě (počítají se 3 nejlepší). Loňská mistryně ČR mezi juniorkami Adéla Holubová se v blátě trápila, ale dojela na 28. místě.

 
Juniorky
1. Mona Mitterwallner (AUT) 1:15:55 hod.
2. Luisa Daubermann (GER) +1:56
3. Aneta Novotná +2:36
4. Olivia Onesti (FRA) +4:27
5. Line Burquier (FRA) +5:53
6. Karolína Bedrníková +6:03

19. Tereza Obořilová +12:47
28. Adéla Holubová +17:42

 
Kompletní výsledky ZDE

 

Zdroj/foto: partnerský web mtbs.cz, Jan Němec

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková