Reklama

7 NEJ novinek od Giro, Gore, Fizik a CamelBak

Ať víte, na co se těšit. Malé nahlédnutí mezi TOP zajímavosti oblíbených značek, které zastupuje společnost Progresscycle

Reklama

Batohy s rezervoárem, nebo lehčí varianty patří mezi doplňky, které poměrně často měníme. Takže nám udělá radost i to, když se změní barvy a designér se strefil do té naši nejoblíbenější. Tyto změny u CamelBaku proběhly, ale nebojte se, tím zajímavosti zdaleka nekončí, jen jsme tím uvedly, že je nová kolekce mimořádně zajímavá a potěší i ty, co hledají klidnější tlumené barvy.

CAMELBAK

Jednou ze zajímavých novinek je to, že z jejich nabídky mizí „enduro“ batohy s páteřákem, tedy modely KUDU a TORO (znáte z našeho testu). Nicméně, ochrana je u CamelBaku stále prioritní, takže na trh přichází nová generace dvou známých modelů: MULE PRO a HAWG PRO.

V obou případech si můžete pořídit samostatně batoh s vodním vakem a k němu dokoupit chránič páteře, který si jednoduše vložíte do samostatné kapsy, kterou je batoh vybaven.

Samotný „páteřák“ je vyroben z lehké a flexibilní hmoty, tvoří ho několik samostatných vrstev, které zlepšují absorpci nárazu.

Dalším vylepšením, které ale dostaly i jiné modely, například ROUGE Light, což je novinka i pro ženy. Minimalistický, komfortní při nasazení. Kromě nově koncipované zadní části, s důrazem na lepší odvětrání tu najdete vylepšení v podobě přezky na magnet, kdy se magnetem přichytí i hadice.

Jeho celkový objem je 7 l, z toho 2 l zabere rezervoár Crux. Dámská verze je navržena tak, aby respektovala ženské křivky a proto má popruhy vytvarované do písmene „S“.

GIRO

V letošním roce už se Giro blýsklo dvěma přírůstky: trailovou helmou Manifest Spherical a také dostupným modelem Radix. Za pozornost stojí také model GIRO MONTARA MIPS. Jde o další dámský trailový kousek, jak už název naznačuje, vybavený ochranným systémem Mips, má moderní kompaktní tvar, s protažením na zátylek, ale zároveň i dostatečné odvětrání. A že s ním můžete vyrazit i na obtížnější ježdění potvrzuje fakt, že je Montara plně kompatibilní s motokrosovými brýlemi a nechybí jí držák na GoPro kameru. 

Další zajímavým kouskem je GIRO SOURCE MIPS. Její vzhled navazuje na model Chronicle, mezi její přednosti patří In-mold Full Wrap, což znamená, že odolný polykarbonát kryje skořepinu i zespoda. V nabídce bude ve třech dámských barvách: vedle černé i světle šedá a výrazně růžová, vše v matném provedení. Zajímavá je i její cena, která je lehce nad 3 tisíce!

Pozornosti by neměly uniknout ani tretry nesoucí logo Giro a to zejména pro technologii SYNCHWIRE. Oč tu běží? Jedná se o lehký, pevný a dobře prodyšný materiál využívající třívrstvé bezešvé konstrukce. Díky tomu odpadají velké švy či různá zesílení. Svršek z materiálu Synchwire přitom najdeme jak u vyšších modelů (např. Giro Sector), tak i těch střední třídy Giro Rincon nebo dokonce u dostupné varianty Giro Ranger s klasickými pásky. Pro ženy pak na silničním modelu CADET, u mtb treter jsou to RINCON a RANGER.

FIZIK

Značka Fizik už na veletrhu Eurobike 2019 nechala nahlédnout do budoucnosti, když představila prototyp sedla, který vznikl využitím 3D tisku. A budoucnost je tady – sedla s technologií Adaptive mají polstrování vytištěné na 3D tiskárně, nabízí rozdílné zóny tuhosti – měkčí na špičce, střední tuhost v oblasti citlivých partií a pevnější pod sedacími kostmi.

Na vrcholu nabídky je silniční model Fizik ANTARES VERSUS EVO, s lehkým karbonovým skeletem a ližinami, díky čemuž je nejlehčím kouskem z nabídky, váží totiž pouhých 147 g.

Když jsme u značky Fizik, musíme představit nové tretry VENTO STABILITA CARBON s unikátním stahováním a podporou klenby Dynamic Arch Support 2.0. Princip je v úpravě podrážky, která je užší a klenbu, resp. chodidlo stabilizuje široký pružný pásek, ovládaný BOA kolečkem.  

GORE

Bonus nakonec. Potěcha pro oko. Jen opravdu malá ochutnávka toho, jak hezky se vybarvila letošní novinka – dámská biková kolekce s volnými kraťasy a dresem. Samozřejmě, že tato americká značka má i bohatou nabídku klasických silničních či xc kompletů. A v jiných než modrých odstínech. Ale tohle nám padlo do oka. Perfektní střih i funkční a na omak příjemný materiál je standardem značky, ta letos zařadila i decentní barvy pro milovnice gravelu. Už se těšíme na možnost věci detailně představit i otestovat.

Všechny produkty postupně najdete na stránkách českého zastoupení Progress Cycle.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková