Korvasová končí v Dukle. Posun v kariéře vidí v zahraničí, bere ji italský UCI tým

Závodnice pražské Dukly a několikanásobná mistryně republiky Tereza Korvasová se vydává “do světa”. Přestupuje do profesionálního italského UCI týmu Servetto-Piumate – Beltrami-TSA

Čtyři roky jezdila v barvách týmu Dukla Praha, učila se od zkušenějších kolegyň, v čele s Jarmilou Machačovou. Pod vedením úspěšného trenéra Kadlece dokázala vybojovat dva tituly mistryně republiky v časovce, k tomu letos přidala bronz, přestože se cyklistice věnuje velmi krátce, od r. 2016. Předtím byla jejím sportem atletika, v které také zářila, v mládežnických kategoriích a jako juniorka získala 13 mistrovských titulů v běžeckých disciplínách!

Teď ji čeká nová výzva. Přestupuje do profesionálního italského UCI týmu Team Servetto-Piumate – Beltrami-TSA. Tyto barvy již dříve hájila jiná Češka Markéta Hájková.

Kdy a kde se zrodila myšlenka na změnu týmu a proč se čtyřiadvacetiletá studentka angličtiny a němčiny na liberecké fakultě rozhodla vydat právě touto náročnější cestou?

Vidnava 2019. Oslava titulu - obhajoba se povedla

„Myšlenky na to zkusit štěstí v některém ze zahraničních týmu se rodila postupně. Pak se to, přinejmenším z mého pohledu seběhlo hodně rychle. Hodně mi pomohl Tomáš Konečný on byl vlastně první, za kterým jsem s tímto nápadem, prosbou o pomoc šla. Do konce pak celou italskou záležitost dotáhla Evička Fořtová. Michal Frantík mi zase byl psychickou oporou, od něj zhruba vím, na co se připravit, na co dát pozor a na co se těšit. Takže velký dík jim všem, bez nich bych smlouvu podepsanou neměla,“ popisuje události Tereza a přibližuje důvod svého rozhodnutí.

„Chci se v životě posouvat, jít dál. Nevěřím tomu, že životě existují zkratky, na Mount Everest taky nevede výtah. Zlepšovat se a závodit s těmi nejlepšími byla velká výzva, na druhou stranu vím, že mám obrovské rezervy a že na sobě budu muset tvrdě pracovat. Tým sídlí nedaleko Turína, zatím nemám představu o celém programu i o svém přesunu do Itálie, zatím si domlouvám předání kola. Ale start na Giro Rosa nebo Strade Bianchi by měl být jistý,“ těší se na věhlasné závody ženské WordTour.

S mentorkou a kamarádkou Jarmilou Machačovou

 „Po čtyřech letech opouštím cyklistickou Duklu a té patří velký dík! Za všechno, co jsem se mohla naučit, za všechno, co jsem musela pokazit, abych to příště udělala lépe, za velkou trpělivost, kterou se mnou jako s tvrdohlavou necyklistkou zpočátku museli mít.

Dík patří také Jarmile Machačové za to, jak mi od samého začátku pomáhala a snažila se mě alespoň trochu cyklisticky zkultivovat. Jsem moc ráda, že jsem mohla být u obou jejích silničních titulů,“ dodává Tereza, která smlouvu v Itálii zatím podepsala na jeden rok, ale věří, že spolupráce bude fungovat a že se výkonnostně posune.

Foto: Jan Brychta, archiv Terezy Korvasové

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková