Kanadská hvězda Emily Batty mění značku, bude sedlat CANYON

Další ze zajímavých přestupů pro nadcházející olympijskou sezónu…

Už před časem se dvaatřicetiletá Kanaďanka nechala slyšet, že se její společné cesty se značkou TREK pro nacházející sezonu rozejdou. Dlouho se tajilo, s kterým týmem či značkou kola se Emily Batty spojí. Popravdě, v posledních dvou sezonách se jí příliš nedařilo, naopak ji v TREK Factory týmu zastínily Jolanda Neff i představitelka nastupující generace Evie Richards.

Službu pro americkou značku ale pohledná a vždy dokonale nalíčená bikerka dělala i tak skvělou, o tom vypovídala ohromující sledovanost jejího profilu na Instagramu.

Jenže sama Emily vnímala potřebu změny, nové motivace. Dvojnásobná bronzová medailistka z mistrovství světa XCO (2016 a 2018) a čtvrtá žena OH 2016 právě dnes oznámila své nové působiště. Tuto olympijskou sezónu spojuje s výrobcem kol Canyon.

Z tiskové zprávy se ale příliš podrobností nedozvíme. Zatím známo jen to, že Emily budeme vídat v dresu s logem německé značky Canyon, jméno a sestava celého týmu ale oznámena nebyla. Pravděpodobně se bude jednat o menší projekt, za kterým stojí manžel Emily, Adam Morka. 

“V minulé sezóně bylo všechno tak zvláštní a neznámé a já jsem nechtěla plýtvat svou duševní ani fyzickou kapacitou, aniž bych věděla, že se vůbec nějaké závody pojedou. Takže moje výkony mohly být samozřejmě mnohem lepší, ale mám pocit, že do roku 2021 mám daleko větší hlad, jsem odpočatá a motivovaná víc než kdy před tím a víc než většina mých konkurentů. A v nadcházející sezoně mám před sebou několik obrovských cílů, z nichž jsem velmi nadšená: olympiáda, mistrovství světa a také světový pohár,” uvádí Emily v tiskové zprávě. 

“Nastal čas na změnu a já jsem se ty roky naučila, že pokračovat v pokroku v našem sportu vyžaduje mnohem víc než jen dobré vybavení a skvělé zázemí. V Canyonu se cítím jako ve své rodině, jsem sladěna s jejich hodnotami. Když to osobně vidíte, setkáte se s lidmi a zažijete jejich firemní kulturu, rychle si uvědomíte, jak jsou dobří, inovativní a pokrokoví,” říká dál Emily.

Německá značka Canyon tak po odchodu úřadující mistryně světa Pauline Ferrand Prevot, která bude hájit barvy týmu jejího životního partnera Absolute Absalon, získala další jezdkyni světové extratřídy.

I v sídle značky, v Koblenzu vidí v příchodu Emily další možnost, jak své produkty posunout dál. “Jsem přesvědčen, že se všemi svými zkušenostmi nebude vystupovat jen při závodech, ale poskytne nám také cennou zpětnou vazbu, kterou můžeme použít při dalším vývoji našich kol,” oznamuje současný šéf Canyonu Armin Landgraf.

Svůj hlas přidal i zakladatel značky Roman Arnold: “Sleduji Emily kariéru už nějakou dobu, protože i my už nějakou dobu působíme na profesionální scéně XCO a jsem rád, že se svěřila do naší péče. Jsem si jist, že se společně budeme moci dál rozvíjet.”

V loňském roce, plném omezení a zrušených závodů si Emily splnila svůj sen a vyrazila na putování po Islandu. Tuto cestu zachytila v třídílná sérii videí.

Od roku 2017 je Emilly aktivní v podpoře mladých cyklistů, pro něž ve spolupráci s nadací Coast to coast vytvořila neziskovou organizaci „Emily Batty Project“ s každoročním cílem vybrat a předat dětem 50 000 dolarů.

Nezbývá než popřát Emily, aby se jí v novém prostředí podařil návrat na nejvyšší příčky.

b

Zdroj: TZ Canyon, Ig Emily Batty

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková