Katka Nash byla zvolena viceprezidentkou cyklistické unie UCI

V belgickém Leuvenu se v rámci mistrovství světa UCI v silniční cyklistice 2021 konal i volební kongres Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Katka Nash opět mezi zvolenými členy

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Zvolení viceprezidenti UCI jsou:

Mohamed Wagih Azzam (EGY), prezident Confédération Africaine de Cyclisme.
Katerina Nash (CZE), předsedkyně Komise sportovců UCI.
Enrico Della Casa (ITA), prezident Evropské cyklistické unie.
Osama Ahmed Abdullah Al Shafar (UAE), prezident Asijské cyklistické konfederace.

Katka Nash plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj:idnes.cz

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková