Santini rozšířil nabídku o volné dresy, silniční kolekce opět v originálním designu

Vybraly jsme tři zástupce letošní kolekce italské značky Santini, vedle opět luxusně vybarvených silničních se do nabídky dostaly i volné…

Je to téměř na den jeden rok, co jsme představily novou kolekci značky Santini. Tahle italská kultovka, jejíž historie se datuje do roku 1965 má své pevné místo na cyklistickém trhu a těší se velké přízni především mezi silničními jezdci. Tedy, abychom to upřesnily – těší se zájmu každého, kdo vsází, co se střihu týče na prověřenou klasiku. Dres z funkčního materiálu, na zadním díle vybaven dvěma nebo třemi kapsami.

Tým designéru Sanitni ale nezahálí, vnímá dynamicky se měnící cyklistické prostředí i poptávku svých zákazníků a tak se v letošní kolekci, vedle bohaté škály těch klasických, objevily i dvě novinky: volné dresy s dlouhým a krátkým rukávem. Santini vstupuje do nových vod.

Do terénu v Santini SASSO

K představení jsem dostaly verzi s dlouhým rukávem, která spadá do kategorie uni sex. V nabídce jsou dvě barevné kombinace, nás zaujala varianta, v které se objevuje výrazná oranžová, přecházející od odstínů starorůžové.

Jednoduchý střih vsází na raglánové rukávy, v kombinaci se splývavým materiálem dres v oblasti ramen bezvadně sedne. Dobrou volbou je i výstřih do mírného véčka, dává volnost, ale zároveň je dostatečně přiléhavý, aby dres neodstával a při jízdě se pod něj nedostal nějaký nežádoucí hmyz.

Materiál je na omak jemný, výrobce udává použití elastické tkaniny Trophy. Je splývává, hodně příjemná na kůži a prodyšná. Odolnost proti oděru, v případě kontaktu se zemí nebo stromem jsme (naštěstí) neměly možnost otestovat.

Zadní díl je mírně prodloužený, tak aby byl dostatečně dlouhý i v ohnuté cyklistické pozici. Samozřejmě nemůže chybět logo Celkově je dres střižen rovně, v spodní části pěkně přiléhá na boky. V nabídce je v rozpětí velikostí os XS až po 3XL.

DNK postřeh: Tento dres může být i dobrou volbou pro gravel ridery, kteří jezdí s brašnou nebo batůžkem a preferují volný dres.

Silnice nesmí zůstat stranou

Samozřejmě stěžejní část nabídky italské značky tvoří silniční dresy rozmanitých barev i několika střihů. Od těch super závodních „slim“, až po regular, které i díky rafinovanému designu schovají nějaký ten faldík, kterým se zrovna nechceme chlubit.

 

Dres Sanitni TONO PROFILO

Zástupce první skupiny je model Tono Profilo. Je stvořen pro výkon, dokonale obepne postavu. Výrobce zde kombinuje dvě vysoce prodyšné a lehké tkaniny. Rukávy a přední díl jsou z jemného elastanu. Zadní a boční díly jsou z lehkého polyesteru. Jeho vzhled je umocněn i jemnou strukturou, což nechá ještě víc vyniknout poutavému designu.

Dres Tono Profilo má celorozepínací zip, u krku a spodního lemu podložený. Detail dělá luxus, zip je s logem Santini a také vyrobený v Itálii. Jezdec má pro snazší úchop oboustranné pogumování a – jak jinak, než že k tomu využívá logo značky a z druhé strany italské národní barvy.

Tři kapsy na zadním díle mají také své bonusy, ať už jde o logo, reflexní proužek nebo všitý boční zip.

DNK postřeh: opět 100% pocit, že tento model je „druhá kůže“, je skvělý na těle, ať se dostanete do jakékoliv pozice, ale taky opravdu neskryje žádný faldík navíc

Dres Santini OPTIC

U tohoto dresu upoutá výrazný neokoukaný design. Propojení grafických prvků i tří barev k sobě pěkně ladí. A znovu tu hraje roli i struktura materiálu, nenápadné oválky nabízí zajímavý odlesk.

Dres má klasický pohodlný střih, v spodním okraji na jeho rubové straně je všitý silikonový proužek, který udržuje dres vždy na místě, když šlapete. Rukávy jsou zakončeny pouze ohybem a pružným stehem, takže se přizpůsobí o objemnější paži.

Kvalitní celorozepínací zip, tři prostorné kapsy, klasika pro tento tip dresů Santini.

Oba modely nabízí Santini ve čtyřech barevných provedeních a velikostním rozpětí od XS až po XXL.

DNK postřeh: velký favorit, ať už pro pohodový střih, ale i velmi rafinovaný design, který opravdu sluší. V tomto případě platí, že jinak ho vnímáte na ramínku (nebo produktové fotce) a jinak, až ho budete mít oblečený. Na 99% vás ohromí.

Informace o dalších dostupných modelech a barevných variantách najdete na stránkách českého zastoupení Santini nebo prodejnách Mojekolo.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková