České dráhové juniorky na MS s titulem a medailemi!

V předposledním srpnovém týdnu proběhlo juniorské mistroství světa na dráze, kde se českým mladým závodnicím dařilo a z Tel Avivu si přivezly cenné kovy!

Hned první den světového šampionátu juniorských dráhařů byl pro české barvy úspěšný! Trojice děvčat Natálie Mikšaníková, Sára Peterková a Anna Jaborníková získaly bronz v týmovém sprintu. Vítězkami se staly německé závodnice, druhou příčku pak obsadily Australanky.

„V tomto složení je to naše první medaile, takže si myslím, že jsme všechny moc spokojené“, uvedla k závodu brněnská závodnice Anna Jaborníková. „Jsem šťastná, ale zároveň malinko zklamaná, že jsme ve druhém kole nezajely stejný čas jako ve třetím, výsledek by mohl být ještě lepší“, dodala její kolegyně Sára Peterková.

V prvním dnu si však závodnice ještě zvykaly na dráhu a podnebí v Tel Avivu, kde se tento šampionát pořádá. „Poměrně dost tady fouká, i přesto že část dráhy organizátoři zakryli. Povrch je ale tvrdý a rychlý, vyhovuje nám to a jede se nám na něm dobře,“ sdělila po závodě Natálie Mikšaníková.

Ve scratchi se zadařilo i Barboře Němcové, když obsadila čtvrtou příčku. „Popravdě jsem tak dobrý výsledek původně ani nečekala, zpětně mě mrzí, že jsem si nevěřila víc, myslím, že bych na tu medaili dnes měla. Zítra mě ale čeká vylučovačka, tak třeba to bude lepší,“ uvedla ke svému výkonu Barbora Němcová.

 

A o den později své přání Barbora vyplnila do puntíku!

 

S velkým odhodláním nastoupila do vylučovacího závodu a vedla si skvěle. Postupně nechávala odpadat své soupeřky, a nakonec vybojovala zlatou medaili, když zdolala i tu poslední, kterou byla Anna Kolyžuková z Ukrajiny. Bronz získala Britka Isabel Sharpová.

“Cítím se skvěle. Mám na sobě dres mistryně světa a určitě si jej cením více jak toho z evropského šampionátu. Od začátku se jelo hodně rychle a nevěřila jsem, že bych tam mohla vydržet. Hodně se navíc padalo, ale jinak se mi jelo výborně,” řekla Barbora Němcová již v duhovém trikotu světové šampionky. 

 

 

Výsledky:

Týmový sprint:
1. Německo 49,888
2. Austrálie 50,933,
3. ČR (A. Jaborníková, Mikšaníková, Peterková) 50.692

Vylučovací závod: Němcová (ČR), 2. Kolyžuková (Ukr.), 3. Sharpová (Brit.), 4. Greoghtonová(Ir.), 5. Patricková (USA), 6. Locatelliová (It.).

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková