Kam vyrazit zlepšit techniku? Tip na kempy 2023

Je čas začít plánovat, co říkáte?

I když si na teplotně příznivé počasí pro cyklistiku budeme muset ještě počkat, je fajn si čekání zkrátit. Co třeba otevřít diáře a začít plánovat? Určitě jste už přemýšleli nad tím, do jakých závodů se letos pustíte nebo kam vyrazíte na dovolenou. Ale přemýšleli jste taky nad tím, kde a jak zdokonalit své jezdecké dovednosti? S popularitou cyklistiky přibývá samozřejme i možností, kam vyrazit na cyklo kemp. V dnešní době si už můžete vybrat opravdu na míru, nejen podle datumu, místa konání, ale i  zaměření nebo obtížnosti. 

My jsme si pro vás připravily pár tipů na kempy ať už více známé, nebo ty méně, které jste třeba v záplavě jiných informací přehlédly. Nabídka je samozřejmě biková i silniční.  Tipy berte jako inspiraci, zdaleka tu nenajdete všechny termíny, ani všechny kempy, ale určitě stojí za to dozvědět se,jak kempy probíhají, z fotek “nasát” atmosféru”, protože i to nakonec může pomoci při výběru. 

Kdo je velký milovník trailů, tak tyhle na trutnovsku mu určitě nejsou cizí. Stojí za nimi parta skvělých lidí, která je připravena i vás  naučit sjet nejen jejich místní traily, ale na nich se naučit techniku, kterou uplatníte pak uplatníte všude jinde. Zkušenost od Káji si můžete přečíst tady

Pepu Dreslera asi netřeba představovat. Jeho Škola kola je už taky velice známá, ale možná jste nevěděli, že kromě klasických kempů pořádá i příměstské tábory pro děti i jednodenky. 

Trail Guide je parta nadšených bajkerů. Základnu mají v Praze, kde probíhají také jejich kurzy. Oblíbené jsou ale výjezdy za hranice. Návštěvy známých bikových lokalit s průvodcem, který umí vždy přidat nějaký ten neokoukaný výlet navíc, to stojí za to.  

Pokud jste milovníci silnice, tak víte, že ve dvou se to lépe táhne. A co teprve v celém balíku. A v KOA to vědí také, proto pro vás připravili silniční kempy. Takže ať už vás to láká na pořádnou zahraniční cyklodovolenou nebo si chcete udělat jen hezký prodloužený víkend v Čechách, zde najdete řešení. 

Jaké jiné město než Špindlerův Mlýn by mělo být domovem Krkonošské Bajkovny. Pokud jste o ní ještě neslyšeli,  nevadí. Zárukou kvality i vlídného ženského zacházení je jméno, které od nás už dobře znáte. Tereza Votavová, zakladatelka Kolona kempů po přestěhování do hor tady našla své útočiště.  Takže pokud jste milovníci českých hor, tohle může být něco pro vás. 

Píše se rok 2019 a vzniká tu další projekt s velkými ambicemi. Píše se rok 2023 a my vám ho rády doporučíme. Pro všechny dospělé, ženy, děti. Bez výjímek. A co že se tu učí? Zde si dovolíme citovat zakladetele: ” Naplnění a osvobození, které jízda na horském kole přináší, pocit radosti a absolutního oproštění mysli. To vše je nejsilnější v momentech jízdy z kopce na hranici svých možností a s pocitem, že všechno je pod plnou kontrolou. Tomuto stavu se říká FLOW. Ono FLOW  je ale dost závislé na technice jízdy. “Pojďme k tomu FLOW pomoct ostatním.” Najednou tu byla Bike škola a název byl také na světě. Prostě FLOWRIDE.”

Pokud čtete tenhle článek až do konce, tak věříme, že vás kolo prostě baví.  Pokud byste nevěděli, tak i my letos pořádáme kemp – a to již potřetí (nebýt koviďáka, psaly bychom 5.) – DNK Mallorcu. Klíčová slova jsou: silnička, sluníčko, all inclusive, fajn parta (nejen holek), pohoda, zážitek. 

Tak už víte, co vás baví a kam byste se rádi vypravili? Někdy je fajn s rezervací neváhat,aby bylo místo. Pokud si nejste jistí, plánujeme upgrade a doplnění o další zajímavé akce.  

Katka Polívková