Populární aplikace STRAVA zvyšuje ceny předplatného

Za prémiové služby oblíbené aplikace Strava si připlatíte…

Sportovní aplikace Strava se v cyklistické komunitě stala všudypřítomnou, jezdci ji používají ke spojení s ostatními cyklisty z celého světa a zároveň sledují jejich výkonnostní milníky, inspirují se zajímavými lokalitami. V loňském roce dosáhla oblíbená aplikace pro cyklisty, vytrvalostní sportovce i fitness nadšence milník 100 milionů uživatelů. Před krátkým časem proběhla v několika médiích informace o propouštění zaměstnanců Stravy a zároveň i zpráva o zdražení prémiové verze.

Po týdnech mírného zmatení zákazníků, kteří neměli jasné informace o kolik se bude cena zvyšovat, managment populární aplikace Strava objasnil, resp. vydal prohlášení k své nové cenové úpravě předplatného.

Prohlášení na webových stránkách společnosti zní: „Ve snaze zavést aktualizace cen pro naše předplatné jsme udělali chybu, když jsme neposkytli dostatek informací přímo naší komunitě. Upřímně se omlouváme za zmatek a obavy, které to mohlo způsobit našim odběratelům.

Naším záměrem nebylo skrýt tyto cenové změny, jen jsme postupovali příliš rychle,“ uvedla společnost. “Také jsme propásli příležitost informovat dlouhodobé měsíční předplatitele, že přechodem z měsíčního placení na roční se mohou zcela vyhnout výraznému zvýšení cen.”

Za kolik prémiové služby budou?

Cena prémiového předplatného se bude pro danou zemi odvozovat dle ceny pro americké uživatel: ti nyní platí buď 11,99 $ měsíčně nebo 79,99 $ ročně.

I když je používání Strava zcela zdarma, toto předplatné umožňuje zákazníkům další funkce, jako je nastavení cílů, plánování trasy a pokročilé metriky každé aktivity. Tyto funkce patří k velmi oblíbeným a hojně využívaným. Je nutné zmínit, že Strava od vytvoření těchto funkcí v roce 2009 cenu předplatného nezvýšila.

Zároveň společnost také oznámila akvizici outdoorové dobrodružné aplikace FATMAP, která má vlastní technologii 3D mapování. S tímto přírůstkem se Strava snaží zlepšit své funkce mapování a plánování tras.

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková