Jak to bylo s Valentýnem? Překvapte partnera vyprávěním i romantickou snídaní

Proč slavíme Valentýna a čím překvapit u snídaně drahou polovičku?

Legend k tomuto svátku je několik a jsou spjaty s knězem Valentýnem. Ta první popisuje jeho léčitelské schopnosti, díky kterým dokázal vrátit zrak zamilované slepé dívce.

Druhá legenda je zas spojena s římským vládcem Claudiem II, který zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje.  Kněz Valentýn vládci vzdoroval a za jeho zády oddával zamilované páry, kterým bylo bráněno ve sňatku. Když se jeho tajné praktiky provalily, byl zatčen a popraven. Jeho poprava měla proběhnout 14. února a na Valentýnovu počest připadá právě na tento den svátek zamilovaných.

Oslavy zamilovaných se však připomínají již z doby dávno přes sv. Valentýnem, do období starověkého Říma, k svátku sv. Lupercalia.

Obnova svátku zamilovaných proběhla až na začátku 20. století v USA a vztahuje se k němu také příběh, tentokrát už s menší dávkou romantiky. Jistý výrobce vánoční přáníček se dostal do finančních potíží a začal proto hledat nový produkt, kterým by oslovil potenciální zákazníky. K tomu mu dopomohl nápad obnovit svátek svatého Valentýna.

Valentýnský toust

Jaké Valentýnské překvapení připravit letos? Vsaďte na jídlo, protože láska přeci prochází žaludkem! Krásným valentýnským dárkem se může stát i příjemně strávené ráno. Připravte romantickou snídani, která ke svátku zamilovaných může patřit stejně jako večeře.

 Základem každého dne je výborná snídaně, která nejenom skvěle vypadá, ale je také plná živin. Takovým jídlem mohou být i francouzské tousty, které se dají připravit i ve zdravější verzi.

Jako základ použijeme celozrnný toast pro více vlákniny, krém z Ricotty jako lehce stravitelné bílkoviny a lněná semínka jako významný zdroj omega-3 mastných kyselin. To vše provoněné skořicí, medem a čerstvým ovocem plným vitamínů.

A ta nejdůležitější ingredience? Jsou s láskou dělané!

Suroviny (1 porci):

 na obalení

  • 3 plátky celozrnného toastu
  • 1 ks vejce
  • 3 pl mléka
  • špetka mořské soli
  • špetka mleté skořice
  • oříšek másla

na krém

  • 125 g sýru Ricotta
  • 1 pl medu
  • 1 čl mletých lněných semínek
  •  

Postup:

V misce rozšleháme vejce, mléko, skořici a sůl. Do připravené směsi namočíme toasty z obou stran. Na nepřilnavé pánvi si rozpustíme máslo a toasty opečeme z obou stran dozlatova. Při servírování namažeme každý plátek krémem (Ricotta, med, lněná semínka), ozdobíme ovocem a květy.

Na co vsadit, aby „láska procházela žaludkem“?

Servírujte čokoládu, losos a banány. Všechny tyto potraviny obsahují tryptofan, esenciální aminokyselinu, která se za přítomnosti dalších látek přemění na serotonin, tedy „hormon štěstí“.

Bára Bubílková