Návrat Nikoly Noskové, vstup do sezóny se povedl na jedničku!

Nový tým a kvalitní závodní program, to je cesta k návratu mezi nejlepší

V loňské sezóně, poté co nedostala prodloužený kontrakt ve World teamu SD Works našla Nikola Nosková pomocnou ruku v jejím domovském klubu KC KOOPERATIVA Jablonec, resp. LAWI junior team. Na výkonnostní stagnaci i částečném psychickém vyhoření se dílem podepsal i prohraný boj o nominaci na OH v Tokiu.

 

I když Nikola v jabloneckých barvách příliš nezávodila, získala rok na stabilizaci, motivaci k návratu do tréninku, který by její výkonnost posunul opět tam, odkud i ze zdravotních důvodů spadla.

To, že cyklistiku má opravdu ráda a chce znovu bojovat s těmi nejlepšími dokázala i tím, že si sehnala zahraniční angažmá. Někdejší mistryně Evropy do 23 let podepsala kontrakt ve španělském týmu Zaaf Cycling. Přestože jde o kontinentální tým, díky tomu, že členkou je i několikanásobná mistryně Francie Audrey Courdon Ragot, která v loňském roce hájila barvy týmu Trek Segafredo a patří jí 27. místo v UCI žebříčku, má tým otevřené dveře i na prestižních závodech.

Tak mohla pětadvacetiletá Nikola Nosková spolu s formací Zaaf Cycling zahájit sezónu v Austrálii v závodě Santos Tour Down Under a naznačit, že forma stoupá vzhůru. V celkové klasifikaci skončila čtrnáctá a v jedné z etap dojela na devátém místě, jejím dosavadním maximu v rámci World Tour.

Ještě větší radost udělala sobě i týmu skvělým výkonem v jednorázovém závodě Vuelta CV Feminas, kde si dojela pro parádní třetí místo a po dlouhé době si vychutnala velké pódium.  

Tým má ve svém závodním programu jednorázové klasiky Gent-Wevelgem, ale i Paříž-Roubaix Femmes, ve hře je i účast na Tour de France Femmes by Zwift. Pokud si Nikola udrží formu nebo ještě lépe ji bude posouvat, může se dočkat česká ženská cyklistika opět reprezentace na nejprestižnějších závodech.

 

 

 

Foto:archiv N.Nosková/Zaaf Cycling

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková