Cyklistický radar BRYTON Gardia 300, nově na českém trhu

Radar je nezaměnitelným společníkem pro bezpečnou cyklistiku na běžné silniční komunikaci. Tady je další přírůstek…

Taiwanský Bryton je na trhu již od roku 2009 a v současné době je značka a její výrobky zastoupeny a všech kontinentech. Vedle ucelené řady cyklopočítačů s GPS, které jsou určeny jak hobby cyklistům, tak i těm profesionálním, představila zadní radar – zařízení, které je v posledních letech velmi oblíbené s cílem zvyšovat bezpečnost cyklistů zejména na frekventovaných cestách.

Tři v jednom

Radar Gardia 300 kombinuje hned několik funkcí dohromady – výstražné blikání či svícení, brzdové světlo a samozřejmě hlavní funkci v podobě detekce blížících se vozidel, které mohou cyklistu ohrozit. Řidiči jsou upozorněni na cyklistu výstražným světlem, které mění intenzitu a interval blikání právě pro zvýšení pozornosti.

Hlavní vlastnosti radaru Gardia 300

Zadní radar Gardia detekuje blížící se vozidla až do vzdálenosti 190 metrů a na základě jejich rychlosti dokáže přiřadit a zobrazit uživateli míru ohrožení – systém pracuje se zaužívaným standardem barevného rozlišení nebezpečí (červená, žlutá, zelená) – různým úrovním není pouze přiřazena odlišná barva zobrazení na displeji, ale také různá sekvence blikání a intenzity světla samotného radaru pro lepší viditelnost cyklistů na cestě.

K tomu by měla přispět i velmi dobrá viditelnost světla, a to až na vzdálenost 1,6 km. Pro bezobslužné ovládání je v nabídce automatický režim svícení, který pracuje s informacemi ze senzoru okolního osvětlení, kterým jsou cyklopočítače Bryton vybaveny.

Pokud je detekováno dostatečné množství světla, přepne se světlo do režimu denního blikání, a naopak při nižší hladině osvětlení a v šeru, se aktivuje režim nočního blikání. Změna režimu svícení je možná jak tlačítkem na radaru, tak i přímo v nastavení kompatibilního cyklopočítače.

Dostatečná výdrž

Celková výdrž baterie se odvíjí od režimu používání integrovaného osvětlení, v případě nejsilnějšího denního blikání dosahuje výdrž až 17 hodin, pokud zvolí uživatel stabilní svícení namísto blikání je výdrž baterie až 12 hodin.

Přímo na displeji připojeného zařízení se pak zobrazuje zbývající kapacita baterie, při nízkém stavu baterie se intenzita svícení automaticky sníží pro prodloužení výdrže. Nabíjení radaru zajišťuje USB-C konektor s gumovou krytkou proti vlhkosti. Utěsněn proti prachu a stříkající je celý radar, jelikož plní certifikaci IP67.

Pro upevnění slouží univerzální montážní sada, se kterou je možné radar připevnit na klasické sedlovky kruhového průřezu, sedlovky s D profilem i speciální aerodynamické sedlovky, a to v průměrech 27,2 mm, 30,9 mm nebo 31,6 mm.

Gardia na českém trhu již nyní

Cykloradar Bryton Gardia 300 nabízí společnost MERIDA Czech jak svým velkoobchodním partnerům, tak i koncovým uživatelům prostřednictvím prodejní sítě Cyklo Point, která zahrnuje celkem 14 prodejen a internetový obchod. Radar Gardia a obslužná aplikace jsou kompletně v českém jazyce.

Podrobné informace najdete na webových stránkách www.brytonsport.cz

Autor, foto: Pressnews, Merida 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková