Roztoč kola pro dobrou věc, každý tvůj kilometr pomůže!

Pozvánka na charitativní akci na pomoc ParaCENTRU FENIX a handicapovaným s poškozením míchy

Od 3. června, kdy se také uskuteční symbolický start v Brně Modřicích, začíná charitativního virtuální závod Roztoč kola pro Fenix, pro všechny handbikery, cyklisty, bruslaře a ostatní sportovní nadšence.

Překonat sami sebe a roztočit kola pro dobrou věc můžete na stránkách www.roztockola.cz. Princip je jednoduchý.

Zaregistrujte se, vyberte svoji kategorii, nastavte výši startovného nebo si objednejte další benefiční předměty partnerů závodu, kterými podpoříte klienty ParaCENTRUM Fenix v plné výši. 

Pak už zbývá jen zdolat co nejvíce kilometrů. Můžete jezdit na kole, koloběžce, rotopedu, na bruslích, handbiku, vozíku s přídavnými kolečky nebo běhat za kočárkem. Závodit můžete sami, v týmu, s kamarády nebo s rodinou, kdykoliv a kdekoliv!

Váš výkon je možné změřit prostřednictvím oblíbené aplikace, ten pak vložíte do 17. června do výsledkového systému časomíry IronTime.

 

Výtěžek ze startovného poputuje na dofinancování fyzioterapie klientů po poškození míchy.

Oficiální odstartování akce bude 3.6. v 10 hod z areálu Auto Pokorný v Brně Modřicích. Kromě samotného startu se můžete těšit na bohatý doprovodný program např. společnosti Decathlon či osvětu ParaCENTRA Fenix, jak předcházet úrazu, bude tu možnost vyzkoušet si jízdu na handbiku, curling na koberci, dětem zapůjčit kola či koloběžky.

„Pravidelná rehabilitace je základní stavební kámen proto, aby člověk mohl pracovat, sportovat a žít kvalitní a šťastný život v kruhu rodiny a přátel. I když nás je jen pár, dokážeme v ParaCENTRU Fenix v duchu našeho motta „Roztáčíme život naplno“ pomoci lidem s poškozením míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života.

Podporujeme je v náročné životní změně, ukazujeme jim cestu a bojujeme jako lvi za jejich lepší společenské začlenění a kvalitu života,“ informuje Michal Odstrčil, ředitel ParaCENTRA Fenix.

 

Patronem cyklozávodu je významný český medailista a olympijský vítěz v cyklistice Jaroslav Kulhavý, který zvítězil na horském kole v roce 2012 v Londýně a aktuálně se stal vítězem podniku Evropské série XTERRA na Maltě.

Odkaz na rezervační sytsém i další detaily k charitativnímu závodu najdete ZDE.

 

Autor:TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková