Štěpánová v TOP ten, Flašarová 15. Dojmy českých závodnic z prvního závodu Světového poháru v maratonu

Sobota ráno, 5 stupňů nad nulou, mžení…. takové byly podmínky před startem SP v maratonu. Jak se s tím popraly české bikerky?

Nejlepší maratonci světa se na start prvního dílu nově vzniklého Světového poháru v maratonu postavili v sobotu v ranních hodinách. Pořadatelé v Novém Městě na Moravě připravili pro elitní muže i ženy trať v délce 120 kilometrů. Tu nejlépe zvládli Fabian Rabensteiner (ITA, Wilier Pirelli) a Lejla Nemcevic (BHI, Allebike). Podrobnou reportáž najdete na partnerském serveru mtbs.cz.

V ženském poli, kde se na start postavilo jedenatřicet závodnic, statečně bojovala i trojice českých bikerek, včetně letošní mistryně republiky Karly Štěpánová a známé ultarmaratonkyně a dvojnásobné mistryně Evropy Nikol Flašarové.


Jaké byly jejich dojmy z dlouhého závodu který se jel i v chladném a deštivém počasí?

Karla Štěpánová dojela na velmi pěkném 10.místě, závod zvládla v čase 5 hodin a 40 minut.

“Bylo to dost drsný. Čekala jsem, že to bude rychlý. Po těch šotolinách mi to zrovna dvakrát nechutnalo a když se najelo na asfalt, tak to bylo ještě horší. Naštěstí jsem si ale odpočinula v těch singlech. Závěr druhýho kola a začátek prvního byl velmi protrpěnej, pět a tři čtvrtě hodiny je dost. Jelo se naplno hned od začátku, vůbec jsme nepolevovaly. Jsem ráda, že můžu využít techniku z cross – country. Po šotolinách mají holky tah, ale ve sjezdu mám pořád navrch,” řekla k závodu Karla Štěpánová.

Nikola Flašarová projela cílem na 15.místě, její boj na trati trval 5 hodin a 51 minut.

„Počasí jsme asi všichni čekali lepší, ale mě to vyhovuje, že se aspoň neuvařím. Trať se mi líbila, byla hodně jezdivá a do tahu. Škoda jen, že na začátku v nájezdu do terénu jsem si škrtla o závodnici přede mnou a trochu se to nadělilo.

Kromě sjezdu z Devíti skal, kde jsem to na mokru nezkoušela, jsem si sjezdy a traily užívala. Jednou jsem moc divoce klopila zatáčku a na bahně jsem to položila, tak teď leduju koleno.

Druhé kolo jsem jela v podstatě úplně sama a před cílem mě urvala britská mistryně.

Před startem jsem si říkala, že do dvacítky by to byl slušný výsledek, takže za 15. místo jsem ráda, i když je pořád na čem pracovat! A měla jsem nejlepší support na trati, přítele Peťu, který stíhal podávat bidony, hlásit časy a ještě u toho natáčet,“ podělila se o dojmy Nikola.

Ženy 120 km
1. Lejla Njemcevic (BIH, Allebike) 5:25:48 hod.
2. Katazina Sosna (LIT, Torpado Factory) 5:28:34
3. Irina Luetzelschwab (SUI) 5:29:19
4. Janina Wüst (SUI, Buff Megamo) 5:30:30
5. Stefanie Dohrn (GER, Canyon Northwave) 5:31:01

10. Karla Štěpánová (Česká spořitelna Accolade) 5:40:29
15. Nikol Flašarová (Endorphin Republic) 5:51:12
22. Aneta Hovorková 6:11:29

Kompletní výsledky  ZDE

Foto: mtbs.cz, archiv Nikol Flašarová

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková