V úvodním závodě SP ve Vysočina Aréně se blýskla 7.místem Adéla Holubová

První závod přinesl radost pro české fanoušky…

Odstartováno! Čtyřdenní program prvního dílu letošního SP horských kol odstartoval závodem žen do 23 let v short tracku. A hned bylo i trochu české radosti. V této disciplíně, kde měly mladé závodnice v rámci SP svou premiéru (elitní kategorie jezdí od r. 2018) si pro velmi pěkný výsledek dojela česká reprezentantka Adéla Holubová (Rouvy Specialized), když finišovala na 7.místě.

Letošní tratě doznaly menších úprav, což se dotklo i short tracku. Dílem na pokyn majitele vysílacích práv, společnosti Warner Bros Discovery a pořadatele seriálu SP agentury ESO Sports, dílem kvůli stavbě ve Vysočina Aréně.

Na okruh v délce lehce přes jeden kilometr nebylo žádné stoupání, ani technický úsek, který by startovní pole rozdělil. Proto se v úvodních 4 kolech z předepsaných devíti jezdilo poměrně kompaktně, na čele závodu byla ale hodně aktivní Dánka Sofie Heby Pedersen (Wilier Pirelli Factory Team), jenž postupně v dalších kolech stupňovala tempo. To nakonec natáhlo čtyřicetihlavý balík a do posledního kola byla už o pár vteřin odtržená zhruba 10členná skupina, v které nechyběla naše Adéla Holubová.

Do cílové roviny se v rámci změn najíždí z opačné strany, závodnice tak neměly příliš prostoru pro taktizování, po zatáčce na levou ruku už nebyl prostor pro dlouhý spurt.

Závod ovládla švýcarská bikerka Ronja Blöchlinger (LIV Factory team), která jezdila v průběhu závodu kolem pátého, šestého místa, ale včas se dostala dopředu a měla nejsilnější finiš.

Druhé místo patří její krajance Noëlle Buri (BiXS Performance Race team), bronz nakonec uhájila Sofie Heby Pedersen.

V samotném závěru skvěle zabojovala Adéla, která dokázala získat se ztrátou pouhých dvou sekund parádní 7. příčku a pro sobotní závod v cross country jí bude při řazení na startu patři exkluzivní první lajna.

„Jsem naprosto spokojená, vůbec jsem nevěděla, co mám čekat. Short track jsem jela jen doma v rámci poháru, těžko se odhadovalo, jaká bude tady taktika. Neměla jsem velké očekávání, viděla jsem to někde kolem té dvacítky. Na okruhu mi trochu chyběl kopec, to mě víc sedí, jít do tahu. Naštěstí se to tři kola před cílem natáhlo, což pro mě bylo lepší než jet v balíku. No a stíhala jsem i v tý šikmý louce, nohy jely, tak se mi podařilo se posunout o pár míst dopředu,“ popsala Adéla svůj premiérový start.

„Teď zpětně mě malinko mrzí, v posledním kole, když jsme byly těsně před skokama, tak jsem tam měla malou skulinku, holky na chvíli svěsily nohy a já se trochu zalekla, nevěděla jsem co dělat. Možná bych se tam protáhla a posunula ještě o jedno, dvě místa, no nebo taky ne. Tak je to zkušenost pro příště,“ doplnila závěrečné chvíle souboje.

Mezi nejlepší dvacítku se vešla další závodnice žlutočerných barev Rouvy Specialized Zuzana Šafářová. Trochu protrápený závod zajela Aneta Novotná, startující v národních barvách, cílem projela na 36.místě.

Program pokračuje zítra závody v short tracku elitních kategorií, které budou od 18 hod v živém přenosu České televize.

Výsledky ženy do 23 let

1.Ronja Blöchlinger (SUI, LIV Factory) 20:13
2. Nöelle Buri (SUI, BiXS Performance) +0:01
3. Heby Sofie Pedersen (DEN, Wilier Pirelli) +0:01

7. Adéla Holubová (Rouvy Specialized) +0:02
20.Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) +0:23
36.Adéla Novotná (GT Opportunity) +1:09

Kompletní výsledky ZDE

 

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková