Zuzana Šafářová je akademickou mistryní ČR v cross country

Závodní víkend zažila Praha, v rámci Pražského poháru se bojovalo i o tituly akademických mistrů

Teplé a slunečné počasí uvítalo účastníky oblíbeného Pražského poháru MTB závodním víkendem na Zličíně. Sobotní program byl navíc vypsán i jako akademické mistrovství České republiky.  Početná startovní pole všech vypsaných kategorií, ale i vysoký počet doprovodů a diváků potvrzoval, že Češi jsou sportovním a cyklistickým národem.

V ženské kategorii se souboj o mistrovský dres odehrával od prvních do posledních metrů mezi dvěma českými reprezentantkami do 23 let, Zuzanou Šafářovou ( Jihočeská univerzita České Budějovice/ Rouvy Specialized) a Anetou Novotnou (Česká zemědělská univerzita v Praze/Aspire Opportunity Brno). Více sil měla v posledních metrech závodu Zuzana Šafářová a mimo prestižního dresu české akademické šampionky si jako všichni medailisté odváží i šanci na zisk hodnotného stipendia. Třetí místo v sobotním závodě žen vybojovala ukrajinská reprezentantka Maria Orekhova (Decathlon Cycling Team), ale bronz v akademickém závodě patří čtvrté v celkovém pořadí, Lucii Nedomlelové (Technická univerzita v Liberci/Czech MultiSport Coaching).

Mezi muži vybojoval titul Jan Zatloukal (Nutrend Specialized team). 

Zuzka Šafářová zhodnotila souboj takto: “Hned po zaváděčce jsme jely s Anetkou samy. Byly jsme hodně vyrovnané, takže jsme ani jedna nezvládla ujet té druhé.

Řekla bych, že jsme i hodně taktizovaly a čekaly, co bude dělat ta druhá. Do cíle vedl úzký trail, kde už nebyla moc šance předjíždět, takže jsem věděla, že tam musím najet první. To se mi povedlo a udržela jsem to až do cíle. Myslím, že jsme si závod obě užily”, zhodnotila

Aneta Novotná vzala porážku s nadhledem. “Střídaly jsme se během závodu na první pozici, ale mě se bohužel nepodařilo tam být i v samotném závěru a spurt do cíle nevyšel. Ale byla to pro mě skvělá příprava na nadcházející závody Světového poháru.”

Výsledky ženy:

1.Šafářová Zuzana, ROUVY Specialized   00:54:18

2.Novotná Aneta,Aspire Oportunity Brno    00:54:19

3.Orekhova Mariia,Decathlon cycling team 01:01:09

Kompletní výsledky najdete ZDE

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková