Blázni na sněhu a nejlepší Barča z Čech

Video ohlédnutí za českým úspěchem. Pohled na některé bikerky zachumlané v péřovkách možná na chvilku zchladí, ale divoká jízda všech závodníků zas krev rychle rozproudí

Před týdnem proběhla cyklistickými médii zpráva o úspěchu české cyklistky Barbory Průdkové – Vojty na extrémním závodě Megavalanche. Užijte si s námi video ohlédnutí, kde je i rozhovor s českou bikerkou, která letos, coby specialistka na enduro, zažívá sezónu snů.

Megavalanche, který se jezdí od roku 1995 ve francouzském Alpe d’Huez patří ke světově nejznámějším extrémním akcím horské cyklistiky. Jde o masové závody, kterých se každoročně zúčastní více než 2000 závodníků a jinak tomu nebylo ani v letošním roce.

Soutěžící jsou rozděleni do kategorií: muži, ženy, děti a E-bike, v rámci kterých navzájem závodí.

Závod se startuje v nadmořské výšce 3 330 metrů na ledovci “Pic Blanc” a cíl je v městečku Allemond o 2 600 metrů níž. Šílené! Ale to chceš zažít, myslí si tisícovky závodníků, kteří se postaví na start.

Svou premiéru má za sebou i česká bikerka Barča Průdková– Vojta. A dokázala něco neskutečného, co se ještě nikomu předtím nepovedlo. Při svém prvním startu vyhrála a Česká republika tak získala díky Barče historicky první vítězství!

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková