Finále ČP v Harrachově ovládla Lia Schrievers, Jitka Čábelická slaví celkové vítězství

Extrémní harrachovskou trať zvládla nejrychleji německá bikerka Lia Schrievers, druhé místo patří Jitce Čábelické

Letošní seriál Českého poháru horských kol uzavřel závěrečný závod v olympijském cross country. V Harrachově se den po náročném short tracku museli závodníci a závodnice vypořádat s extrémně náročném okruhem, který byl okořeněn nejen náročnými výjezdy, ale dovednosti prověřily i technické sjezdy.

Pět okruhů zvládla nejrychleji německá bikerka Lia Schrievers (Team 1 Vision), když dokázala ujet nejlepší české reprezentantce Jitce Čábelické o minutu a devět sekund. Ta se přesto radovala, protože se jí i přes neúčast na úvodním závodě v Kutné Hoře podařilo zvítězit v celkové klasifikaci ČP. Právě pravidlo, kdy se jeden nejhorší seriálový výsledek škrtá lehce zamotalo hlavu spíkrovi, který uvítal jako vítězku ČP třetí ženu v cíli, mladičkou Patrícii Srnskou (Dukla Praha).

Ta by slavila vítězství ale jen v případě součtu bodů ze všech závodů. Přesto je nutné mladou bikerku pochválit, představila se ve finálovém závodě ve výborné formě, třetí místo je její nejlepší výsledek, za zády nechala starší a zkušenější soupeřky Anetu Novotnou (Aspire Opportunity Brno) a Adélu Holubovou (Rouvy Specialized).

Jitka Čábelická byla s druhým místem nakonec spokojená.  

„Těžký to bylo, ale mám tady tu trať ráda.  Nejelo se mi špatně, jen jsem potřebovala jet svoje tempo s tím, že zkusím ke konci zrychlit. To se mi povedlo v půlce pátého kolo, kdy jsem se trochu přiblížila Lie, ale pak jsem udělala školáckou chybu, kdy jsem špatně projela jeden technický úsek a pak se mi nepodařilo vyjet krátký prudký kopec,“ popsala Jitka cestu k druhému místu.

„V součtu s pátečním short trackem mám z Harrachova dvě stříbra, navíc celkové vítězství v poháru, takže jsme spokojená“ zhodnotila Jitka Čábelická.

Závod juniorek ovládla zcela suverénně Eliška Hanáková (Hanak Sisters), když v cíli čekala víc jak dvě minuty na druhou závodnici Kateřinu Bayerovou (Rouvy Specialized).

 

Ženy Elite
1. Lia Schrievers (GER, Team 1 Vision) 1:30:09
2. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +1:09
3. Patricie Srnská (Dukla Praha) +2:33
4. Aneta Novotná (Aspire Opportunity Brno) +4:06
5. Adéla Holubová (Rouvy Specialized) +6:48

Kompletní výsledky ZDE

 

Celkové pořadí ČP
1. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) 1100 b.
2. Lia Schrievers (GER, Team 1 Vision) 1020 b.
3. Adéla Holubová (Rouvy Specialized) 960 b.

Kompletní pořadí ZDE

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková