MS Glagow: Pauline Ferrand Prevot slaví double!

Po obhajobě titulu v short tracku slaví francouzská hvězda zlato i v olympijském cross country

Závody horských kol v rámci multicyklistického mistrovství světa ve skotském Glasgow vyvrcholily boji elitních kategorií v cross country.

V závodě žen se pozornost upínala na obhájkyni titulu Francouzku Pauline Ferrand Prevot, dravou mladou Nizozemku a suverénku předchozích SP Puck Pieterse, v ataku o duhový dres se počítalo také s Loanou Lecomte (FRA).

 

Stačilo ale jediné řádné kolo, kdy Pauline zahájila nelítostný útok, kterým se dotáhla ne čele jedoucí Loanu Lecomte. Tu ale po chvíli minula a získala rozhodující náskok a boj o vítězství se tak stal představením v duchu „one women show“. Co okruh, to několik vteřin k dobru na zbytek světa. Soustředěný, bezchybný výkon přivedl tuto fenomenální cyklistku k dalšímu, celkem již 12 titulu.

Na druhé pozici se téměř po celý závod pohybovala další z francouzských bikerek, Loana Lecomte a pro stříbro si dojela se ztrátou 1:14 min.

Napínavý souboj o bronz se odehrával mezi trojicí Puck Pieterse (NED), Alessandrou Keller (SUI) a Monou Mitterwallner (AUT), která minulý týden vybojovala titul v maratonu.

Přetahovaná o poslední medaili nakonec vyšla nizozemské bikerce, když pár set metrů před cílem silovým nástupem Rakušance poodjela.

Jediná česká zástupkyně Jitka Čábelická dojela na 33.místě.

“Jsem z toho rozpačitá. Špatně jsem odstartovala, nejelo se mi dobře v kopci a nechytlo se to. Bylo to takový utrápený, nešlo mi zrychlit. Nevím, jak to hodnotit. Je to částečně zklamání, ale na to, jak jsem se cítila, to jde,” popsala Jitka své pocity bezprostředně po závodě pro partnerský web mtbs.cz

Výsledky ženy Elite


1. Pauline Férrand-Prevot (FRA) 1:24:14
2. Loana Lecomte (FRA) +1:14
3. Puck Pieterse (NED) +1:27
4. Mona Mitterwallner (AUT) +1:31
5. Alessandra Keller (SUI)  +2:23

33. Jitka Čábelická +9:42

Kompletní výsledky ZDE

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková