MS Glasgow: Hanáková kousek od medaile, Čábelická výkon sezóny

České bikerky vstoupily do individuálních závodů úspěšně

Světový šampionát horských kol v Glasgow měl na programu druhý den bikových soutěží ve Tweed Valley. Čtvrtek patřil závodům juniorek a juniorů v cross country a také podvečernímu short tracku.

Skvělé čtvrté místo obsadila juniorka Eliška Hanáková v závodě cross country horských kol.  Eliška až do konce závodu útočila na bronz, ještě kilometr před cílem byla na třetím příčce, ale bohužel v nádherném souboji s polskou reprezentantkou Grzegorzewskou prohrála.

 

“V podstatě do poloviny posledního kola jsme jely společně, ještě v prvním technickém depu jsem byla v čele, ale v předposledním prudkém kopci už to nešlo. Snažila jsem se, co to šlo, ale už to bylo moc. Kdyby mi před startem někdo řekl, že budu čtvrtá, brala bych to všema deseti, ale asi bych se mu vysmála, protože jsem tohle nečekala. Celou sezonu jsem jezdila kolem 15. místa a když se zadařilo, tak jsem byla v desítce. Před závodem byl cíl desítka a kdyby padla pětka, bylo by to něco neuvěřitelného,” řekla Eliška se směsicí radosti i smutku krátce po dojetí pro server mtbs.cz

Mistrovský titul vybojovala kanadská bikerka Isabela Holmgren, překvapivě bez medaile zůstaly Švýcarky.

 

Bojovný výkon Jitky Čábelické přines výsledek sezóny

V short tracku velmi dobře zajela jediná česká zástupkyně Jitka Čábelická. Po dobrém startu se pohybovala těsně za první desítkou, přetahovala se o pozice Jolandou Neff (SUI). Ke konci, kdy čelo výrazně zrychlilo už chyběly trochu síly, takže z toho byla nakonec 18. příčka. To je Jitky nejlepší letošní výsledek v short tracku. 

“Dobře jsem odstartovala, ale zbytečně jsem se nechala vytlačit v nájezdu do techniky a propadla jsem se. Dvě kola před cílem to vypadalo dobře, ale pak mi začalo sekat. Škoda, že jsem neudržela ve skupině před sebou, dalo by se dojet líp, nicméně i tak dobrý. Super to není, ale propadák taky ne. Forma je, tak snad to v sobotu pojede,” komentovala pro server mtbs své pocity Jíťa.

Světový titul obhájila Pauline Ferand Prevot, když v závěrečném kole odjela Puck Pieterse. Bronz pak slavila Evie Richards.

Podrobný report najdete na partnerském webu mtbs.cz

Výsledky juniorky

1.Isabella Holmgren (CAN) 1:07:37
2. Marin Lowe (CAN) +0:39
3. Natalia Grzegorzewska (POL) +1:24
4. Eliška Hanáková +1:50
5. Eva Herzog (AUT) +2:16

Kompletní výsledky ZDE

 

Ženy
1. Pauline Férrand-Prevot (FRA) 21:17
2. Puck Pieterse (NED) +0:04
3. Evie Richards (GBR) +0:09
4. Gwendalyn Gibson (USA) +0:15
5. Rebecca Henderson (AUS) +0:20

18. Jitka Čábelická +1:13

Kompletní výsledky ZDE

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková