Progresscycle 2024 – nepřehlédnutelné zajímavosti pro malé i velké

První ochutnávka zajímavostí z prezentace novinek spol. Progresscycle

O tom, že na prezentaci toho bylo k vidění docela dost se můžete přesvědčit v našem videu, které berte také jaké upoutávku na další články, v kterých se budeme některým produktům věnovat podrobněji v rámci testování.

Ale teď vám představíme dvě nové značky, kterými společnost Progresscycle své bohaté portfolio rozšířila.

Tifosi, design a kvalita s rozumnou cenovkou

Tifosi, slovo, které se v Itálii používá pro označení superfanouška. Nadšence.

Přesně tak se cítí tým společnosti Tifosi optic, která vyrábí brýle. U jejího zrodu stáli Joe a Elizabeth Earleyovi, kteří se v r. 2003 rozhodli vytvořit značku brýlí se zaměřením na sportovní sluneční brýle, které představují kvalitu, výkon, styl a hodnotu. Tifosi se rychle rozrostla a především v zemi svého původu, tedy Spojených státech amerických se stala vyhledávanou značkou mezi sportovci.

Značky Tifosi se zaměřuje na outdoorové aktivity, od běhu přes cyklistiku, míčové hry až po golf. A samozřejmě nemůže chybět ani lifestyle nabídka.

Brýle Tifosi využívají moderní technologie, například polarizované, nerozbitné čočky, odlehčené rámečky, nastavitelné stranice, fotochromatická skla, filtr modrého světla, atp.

Určitě velkou zajímavostí je možnost vytvoření vlastního designu. Pomocí konfigurátoru si můžete zvolit různé barevné provedení jednotlivých částí vybraných modelů.

Nabídka je opravdu široká, na stránkách výrobce najdete přes 100 modelů, navíc některé ve vícero barevných variantách. A co vám bude slušet, to si můžete také virtuálně vyzkoušet. Jde o brýle s výbornou kvalitou za rozumnou cenu.

 

Problém s širším kořenem nosu vyřeší nastavitelné nosní díly, díky tomu vám umožní přizpůsobit se přesně tvaru vašeho obličeje. Další funkci, kterou jistojistě oceníte je „bobtnající“ materiál, z kterého jsou koncovky stranic brýlí. Výsledkem je to, že když se potíte, materiál zajistí, že brýle nekloužou, naopak přilnou k mokré pokožce.

 

Raskullz-helma, v které svého malého cyklistu opravdu nepřehlédnete

V Progresscycle myslí i na nejmenší cyklisty a tak se v portfoliu značek objevil Raskullz. Kalifornský startup, který spatřil světlo světa před šesti lety a nyní si ho vzala pod křídla mateřská firma Giro a Bell. Název vám možná doteď nic neříkal, ale při pohledu na dětskou helmu s výrazným designem vám už odteď zůstane v paměti.

Raskullz helmy jsou vůbec prvními, které využívají plnou 3D technologii k upoutání dětského pohledu. Jsou navrženy tak, aby vynikly svým designem a zároveň měly technologie bezpečnosti. Helmy jsou vyráběny In-mold technologií, mají ventilační otvory, stahovací pásky z jemného materiálu, obvod hlavy se zajišťuje stahovacím kolečkem, takže helma nějaký čas s dítětem roste.

Na českém trhu bude v tuto chvíli v nabídce cca 7 nejprodávanějších modelů, v hravém, pohádkovém designu. Raskullz rozšiřuje produkty o plavecké, resp. potápěčské brýle, kicboardy, nechybí ani drobné doplňky, jako jsou stylové lahve na pití nebo dětské batůžky, uvidíme, zda se časem objeví i v našich sportovních obchodech.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková