Sladký narozeninový dárek si ke svým jedenadvacetinám nadělila Adéla Holubová, ve SP vybojovala fantastické 5. místo

Radost českým fanouškům dělají v letošní sezóně závodnice od 23 let. V nedělním závodě v cross country si připsaly umístění v podobě jejich sezónního maxima, nejlepší výsledek vybojovala Adéla Holubová

Fantastického výsledku dosáhla Adéla Holubová z týmu ROUVY Specialized, v nedělním závodě světového poháru XCO U23 v Andoře. Po čtvrtečním 7. místě v short racku, díky kterému startovala z první řady, vybojovala v dramatickém souboji krásné 5. místo.

Svoji výkonnost potvrzovala již od startu, kdy se pohybovala dokonce na druhém místě. Pak ale v technickém sjezdu chybovala a propadla se o několik příček dolů. V závodě, kdy se měnilo pořadí každé kolo, se ale dokázala znovu zapojit mezi nejlepší a nakonec vybojovala 5. místo, když o to čtvrté spurtovala s novopečenou mistryní světa Maxwell z Nového Zélandu.

„Startovala jsem z první řady, což bylo pro mě velké plus a byla jsem schopná se s čelem závodu držet už od úvodu. Velkou část závodu jsem jela o třetí místo se Švýcarkou Ronjou Blochlinger. Ronja mi ve třetím kole cukla v technice a už se mi ji nepovedlo dojet,“ popsala Adéla důležité momenty úvodních kol závodu.

„Jenže v posledním kole jsem udělala chybku na skalce a šla k zemi. To mi odsunulo na šestou pozici. Zmáčkla jsem se a nahoru na kopec jsem vyjela sice šestá, ale na dohled holkám přede mnou. V závěru okruhu se mi ještě podařilo dotáhnout na Samaru Maxwell, s kterou jsem měla i čest spurtovat o čtvrté místo na cílovou pásku. Foto finiš nakonec ukázal, že ona byla v cíli o pár milimetrů dřív.

“I tak jsem s pátým místem super spokojená. V dost divokých podmínkách, kdy teploměr ukazoval pouhých šest stupňů jsem si zajela své dosavadní výsledkové maximum na SP. Jako narozeninový dárek k 21.narozeninám si tedy vezu domů 2 stehy na bradě, z pádu v posledním kole a první Top pětku na SP,“ radovala se plzeňská rodačka.

 

Další super výsledek na české konto přidala devátá Patrície Srnská (Dukla Praha), patnáctá Simona Spěšná jb Brunex Superior) a spokojená s výsledkem bla i  sedmnáctá Nela Viktorová (Rouvy Specialized).

Kompletní výsledky ZDE

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková