Pátá generace LIV Avail Advanced je tu! Pyšní se přepracovanými rámy i luxusním designem

Rychleji, s volností i elegancí! Pátá generace modelů Avail Advanced Pro a Avail Advanced chce získat srdce dalších žen, které oslovila silniční cyklistika v mnoha podobách

Taiwanská společnost Liv představuje pro nadcházející sezónu přepracované řady modelů Avail Advanced Pro a Avail Advanced. Celá tato řada chce oslovit ženy s nejrůznějšími styly silniční cyklistiky.

Baví vás sólo vytrvalostní tréninkové jízdy nebo závody typu Gran Fondo?
Milujete vyjížďky po práci či všechna další dobrodružství, co cyklistika nabízí?

Právě nové modely Avail Advanced vás, ať už jezdíte nejraději po dlouhých klikatých stoupáních nebo šotolinových úsecích, vám mohou být tím nejlepším průvodcem.

 

Avail Advanced poprvé a teď

První model Availu spatřil světlo světa již v roce 2008, tehdy šlo o první verzi výkonného silničního kola pro ženy. Nebyla to pouze menší, „hezčí“ verze pánského kola, měnila se geometrie rámu až po výběr komponentů.

Pátá generace řady Avail Advanced Pro i dostupnější Avail Advanced se pyšní lehčími, tužšími rámy a vidlicemi. To, společně s vylepšenými komponenty, například sedlovkou D-Fuse zajišťuje opět o level vyšší zážitek z jízdy, což poznají především ty, které se rády pouštějí do dlouhých výletů.

 

Lehčí rám, více aerodynamiky i pohodlí

Za zmínku stojí to, že řada Avail Advanced je ručně vyráběná v kompozitovém oddělení Giant Group. Rámová sada Avail Advanced Pro, která je v čele této řady, „shodila“ 128 gramů ve srovnání s předchozí řadou. Při testování se ale zároveň potvrdilo víc jak 30 % zlepšení v poměru veličin hmotnost versus tuhost.

Rámy mají nové tvary trubek a „dynamické rysy“. Ty mají ztělesňovat novou designovou identitu Avail, kterou Liv popisuje jako „Vitality“.

Pro dostupnější řadu Avail Advanced jsou ušetřené gramy sice trochu menší, ale i zde se pokračuje v trendu snižování váhy při zachování tuhosti rámu, ve srovnání s předchozí generací.

Lehčí, ale tužší

Když výrobce slibuje větší pohodlí a přidá k tomu technické vysvětlení, nelze než věřit. V případě řady Avail Advanced tu hraje roli to, že rámová sada obsahuje ultratenké sedlové vzpěry, jemně vyladěné pro vertikální poddajnost, aby účinně tlumily otřesy a vibrace od zadního kola.

K celkovému pohodlí pak přispívá i přepracovaná vidlice – v závislosti na sérii je k dispozici buď verze Advanced SL-grade nebo Advanced-grade kompozit – ta zvládá tlumení nárazů do předního kola.

 

Kouzlo D-Fuse

Technologie D-Fuse byla poprvé představena v roce 2014 pro cyklokrosová kola a nyní se používá v celé řadě Liv, včetně gravel biků a vytrvalostních kol, jako je Avail.

A pak jsou tu komponenty D-Fuse. Řídítka Liv Contact SLR a SL D-Fuse jsou přizpůsobena speciálně pro ženské ruce, mají ergonomicky navrženou trubku ve tvaru D a 8stupňový sklon, tedy lehký nástin „gravel“ designu. Ten zlepšuje pohodlí i jistotu v různých terénech, ale také poskytuje zvýšenou tuhost pro lepší efektivitu během sprintů i stoupání při jízdě ze sedla.

A samozřejmě do hry vstupuje i sedlovka D-Fuse SLR a SL, která nabízí až 7 mm flexe a slouží jako vestavěný tlumič nárazů na silnici.

Co je v nabídce

V řadě Avail Advanced je každý model vybaven bezdušovými koly a bezdušovými plášti v šíři 32 mm. Vidlice i zadní stavba má ale dostatečnou průchodnost, takže můžete použít plášť až do šíře 38 mm.

Modelová řada nabízí čtyři varianty kol Avail Advanced s odlišnou specifikací.

Avail Advanced Pro

 Vlajkovou lodí je Avail Advanced Pro a jistě potěší ty, které hledají nekompromisní výbavu. Je radost řadit přesně a hladce díky elektrické sadě Ultegra Di2, k dispozici je tu 12 rychlostí v rozsahu 12-34.

Komfort podpoří karbonová sedlovka D-Fuse, na dalších modelech je už v slitinovém provedení.

Za zmínku stojí i to, že je tento model vybaven karbonovými výplety s ráfky vysokými 36 mm.

K bezpečnému pocitu při jízdě z kopce, ať už za sucha nebo v momentě, kdy vás překvapí déšť jednoznačně pomohou hydraulické kotoučové brzdy. Samozřejmě i ty jsou řady Ultegra.

Kola Avail Advanced Pro dostala i nové představce Contact SL AeroLight z lehkého slitinového materiálu. Mají aerodynamický tvar a díky vnitřnímu vedení kabelů tak kokpit dostává elegantní vzhled. Cenovka je v případě tohoto nejvyššího modelu stanovena na 158 999 Kč.

Avail Advanced Pro 1

Model Avail Advancved Pro 1 je postaven na totožném rámu, vybaven je také elektrickou sadou, ale o řadu nižší – najdete tu Shimano 105 Di2. Sedlovka D-Fuse je tu slitinová, pláště Giant Gavia Fondo 1, bezdušové, 700 x 32 mm. V případě tohoto modelu je cena 121 999 Kč.

Avail Advanced 1 

Model Avail Advanced 1 je postaven na stejné rámové platformě, jako jeho dražší sourozenci. I tady je velmi příjmená výbava, včetně osazení elektrickou sadou Shimano 105 Di2.  Cena už je pod hranicí 100 tisíc, za tuhle krásu zaplatíte 92 499 Kč.

Avail Advanced 2

Model Avail Advancved 2 využívá také kvalitní karbonový rám, jako verze Pro a Avail Advancved 1, ale osazení tu najdeme mechanické, výrobce zvolil sadu Shimano 105. I v případě několika dalších komponentů výrobce cílil na udržení kvality, ale zároveň i přijatelné ceny. 

A to se povedlo, finální cenovka se dostala na méně, jak polovinu ceny top modelu, tedy 74 499 Kč. To už je hodně zajímavé a právě takový model může oslovit ty, které přichází z terénu a láká je vyzkoušet jiná forma cyklistiky.

A protože výrobce ví, že na detailech záleží, každý model Avail je z výroby vybaven dvěma košíky na láhve na vodu a držákem na blatník. Všechny modely řady MY24 Avail Advanced jsou dostupné ve velikostech XXS, XS, S, M a L.

Podrobné informace o dostupnosti a další specifikace najdete na stránkách českého zastoupení, společnosti Progresscycle.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková