Tam kde silnice končí, gravel může jet dál. Užily jsme si s RM Gravelride CRB 700

Užijte sis námi podzimní gravel zábavu

Obliba kol kategorie gravel (nebo štěrkoletů, chcete-li) nabrala za poslední roky na obrátkách. Důvodů je víc, ať už je to oproti silnici větší jistota díky širším plášťům, možnost vyhnout se provozu a sjet na štěrkovou cestu, zažívat adrenalin v terénu, kde jste s dříve vydali jen na horském kole. Doplníme ještě dvě výstižné a dost povedené charakteristiky. Ze života. První zní: „Tam kde silnice končí, gravel může jet dál“. Jak prosté a lákavé.

Ta druhá vychází ze zkušenosti hobby bikerky. „Nejlepší volba je prý horské kolo, říkali mi, to je univerzál a můžeš s ním kam chceš. Jenže moje limity přišly mnohem dřív, než byly limity kola. A tak mě provázel na každé vyjížďce i strach. S gravelem si užívám bez stresu, že bych měla/musela do terénu. Nevadí mi kilometry po silnici, užívám si stezky, lesní cesty.“

Našli jste se v tom?

Do testu nám přišel karbonový gravel značky Rock Machine. Univerzál ve smyslu, že jde o unisex model. Gravelride CRB 700je karbonový speciál, s pěkně buclatými plášti v šíři 45 mm. Volnost v převodech díky dvojpřevodníku, kdy je k dispozici 20 převodů. Pašák pro výlety s brašnami, montážních návarek je tu víc, jak pro bidony, tak pro nosiče.

Při natčení videa nám vše hrálo do karet, krásné podzimní počasí v kombinaci s gravelem, který svými parametry potěšil a nabídl přesně tu atmosféru, kterou my od gravel vyjížděk čekáme. Samozřejmě jsme nezapomněli na důležité technické parametry, ty se ve videu dozvíte také. Tak se „projeďte“ s námi.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková