Dotek umění i lásky ke kolu, to nabízí nové dresy KALAS POSTRELAD

Český výrobce špičkového cyklistického oblečení KALAS opět vyšperkoval svou kolekci ojedinělým designem. 

Dresy PosterLad jsou pojmenované po jejich designovém tvůrci, kterým je digitální umělec Vratislav Pecka. Ten se tvorbě ilustrací věnuje přes 8 let a na svém kontě má již 900 plakátů. Svůj styl charakterizuje jako barevný minimalismus, v jehož duchu se nese i tato kolekce. Snaží se jednoduše vizuálně zaujmout dobrou kombinací barev a zajímavou skladbou jednotlivých tvarů.

Vratislav Pecka alias PosterLad strávil dva roky v Amsterdamu, kde podle svých slov přičichl k cyklistice: „Nejen, že jsem na kole jezdil každý den po městě nebo na výlety, ale zároveň jsem si okamžitě všiml, kolik lidí provozuje vyloženě tu sportovní cyklistiku na silničních kolech. V té zemi je cyklistika společně s fotbalem určitě největší sport, a tak jsem se o to i já začal trochu více zajímat,“ prozrazuje své první zaujetí cyklistikou.

Dres je vyroben z lehkých a prodyšných látek, aby odváděly pot z těla a udržely vás v suchu. Dres je zároveň velmi pohodlný a je konstruován v aerodynamickém střihu.

Na dresy PosterLad je použitá velice lehká a prodyšná látka Razor, která byla vyvinuta především pro závodní cyklistické oblečení. Díky své elasticitě se dokonalé přizpůsobí každému tvaru těla bez toho, aniž by se látka časem vytahala. Materiál Razor je charakteristický i pro své výborné rychleschnoucí vlastnosti.

Prodloužené rukávy se skrytým elastickým zakončením snižují odpor vzduch. Při prvním vyzkoušení je potřeba pásku doširoka roztáhnout, aby se uzpůsobila tvaru paže. Nemusíte se bát, že zakončení praskne, páska je velmi pevná.

Samozřejmostí je skrytý zip. Dresy PosterLad mají kostěný zip, který usnadní rozepínání a zapínání jednou rukou. Při výrobě se používají tzv. aktivní švy. Ty jsou dostatečně pružné a poskytují lepší elasticitu dresu a umožní tak dokonalé přizpůsobení se tělu.

Spodní okraj dresu je zakončený gumou se silikonovým proužkem, který zabraňuje posunu.  Na zadním dílu dresu je třídílná kapsa v pyramidovém tvaru, což umožňuje snadnější přístup k uloženým věcem. 

Samozřejmě nemůže chybět lehký voděodolný sáček na telefon, klíče nebo peníze, který se uvnitř kapsy dá připnout ke karabině a tím ochrání vaše cennosti před ztrátou nebo navlhnutím.

KALAS nabízí dresy v dámské i pánské variantě, do kompletu si můžete pořídit i kraťasy a ponožky. A co navíc – ve stejném designu je v nabídce i volný dres s všitou kapsičkou na nezbytnosti. 

Cena klasického dresu je 2890 Kč, volný dres pořídíte za 1690 Kč. 
Další informace i možnost objednání najdete na stránkách výrobce KALAS.

Foto: Jan Brychta

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková